AJAX2 Rondeel voor Arnold Mühren 4 december: Haarlem -Ajax 18 Het elftal van Ajax 2, dat uitkomt in de Reserve Divisie A en daar hoog op de ranglijst staat, voetbalt aan staande dinsdagavond op het hoofd- veld in De Meer tegen DS'79, de ploeg die de ranglijst sluit. De wedstrijd tussen de tweede elftal len van Ajax en DS'79 begint om 19.30 uur en de toegang is gratis terwijl het voor, tijdens en na de wedstrijd gezellig toeven is in het geopende Ajax-honk op Voorland. Een uitermate verfijnd doelpunt, één waarvan pure schoonheid en klasse afdroop, maakte Arnold Mühren op 6 november j.l. Het gebeurde allemaal om vier minu ten over vier in de wedstrijd tegen MVV. Na de bal van Frank de Boer te hebben ontvangen, zorgde Arnold voor een paar eindeloze seconden van volstrekt voetbalgenot. Eventjes koesterde Arnold het leer en in die tijd was zijn flitsende oogopslag vol doende om de gedachte te bekronen met de daad. Op een meter of achttien schuin voor het doel van MVV-doelman Erik de Haan (lengte 1.90 m.) raakt Arnold Mühren de bal zachtjes linksonder het hart, en een lange, magische pa rabool volgt. Het publiek voelt wat de bestemming is, let ademloos, met nog ingehouden bewondering op, of de missie zonder obstakels voltooid kan worden. Erik de Haan, in de val gelokt, kan de coördinatie niet meer aanpassen en hoopt slechts dat paal of lat hem zullen redden. Maar de richting en de snelheid van de bal zijn haarscherp geprogrammeerd. Aan het eind van zijn lange, stille tocht door de lucht, nestelt de bal zich als een tevreden zeemeeuw in de knusse hoek die paal, lat en doel- net vormen. Even blijft de bal daar hangen, als een bevestiging van het voltrokken wonder, en zakt daarna naar de grond. Het teken dat de schepping is volbracht en dat er gejuicht mag worden. Een wonder schoon moment van grote inspiratie. Geïnspireerd door de voetbalkunsten van Arnold Mühren is ook de beken de dichter Willem Wilmink. In zijn bundel "Ze Zeggen Dat De Aarde Draait" (verschenen bij uitgeverij Bert Bakker) staat Wilminks "Rondeel Voor Arnold Mühren." Met toestemming van Wilmink zelf kunnen we niet nalaten deze ode aan Arnold het Ajax-publiek onder ogen te brengen. Rondeel voor Arnold Mühren Die kleine Arnold Mühren heeft voeten van fluweel. Zijn pass is een juweel en hij legt van nature bewakers in de luren, dus leert u dit rondeel: die kleine Arnold Mühren heeft voeten van fluweel! Hij weeft zijn spelfiguren tot een volmaakt geheel: als Rembrandt het penseel kan hij de bal besturen, die kleine Arnold Mühren. Voor Arnold Mühren zijn de wedstrijden tegen Volendam natuurlijk nog steeds iets bijzonders. Als jongetje leerde hij daar in clubverband voetballen voordat hij de gepolijste talenten te gelde maakte bij Ajax, FC Twente, Ipswich Town, Manchester United en weer Ajax. Op de toto legt Arnold aan de Franse arbiter Robert Würz uit hoe de bal het beste geraakt kan worden. Een stormachtige rentree in het eerste elftai van Ajax was er twee weken geleden voor Bryan Roy. De kwikzilveren buitenspeler met het ongekende raftinement in het linkerbeen, dolde zijn direkte tegenstander Kenneth Monkou en hielp Ajax aan het tweede doelpunt tegen Feyenoord. Bryan lijkt uit het dal tel'jn geklommen en is vastberaden om een plaats in het eerste elftal voor zich op te eisen. De eerst voor 12 oktober vastgestel de kompetitiewedstrijd HaarlemAjax wordt op zondag 4 december aanstaande gespeeld. Haarlem, dat kortgeleden landskam pioen PSV met 2-0 bedwong, is zich steeds sterker aan het manisfesteren en kruipt ongemerkt omhoog op de ranglijst. Het wordt derhalve geen ge makkelijke klus in het stadion aan de Jan Geijzenkade waar de bal om half drie aan het rollen gaat.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1988 | | pagina 18