BELOFTENKOMPETITIE Tweede Elftal: Internationaal Kontakt Weerzien met Richard Sneekes Honderd wedstrijden voor Jan Wouters Met ingang van dit seizoen speelt het tweede elftal van Ajax niet alleen wedstrijden voor de kompetitie en de Beker, maar komt het ook uit in de zogenaamde "Beloftenkompetitie". Die Beloftenkompetitie is een serie van dubbele wedstrijden die zich uit strekt over twee seizoenen en waar bij het tweede elftal van Ajax (in prin cipe een elftal tot 23 jaar, waarbij twee dispensatie-spelers zijn toe gestaan) veel internationaal kontakt en dus ervaring opdoet. Gespeeld wordt tegen clubs als het Franse Lil le, de Belgische clubs Anderlecht, Club Brugge, Charleroi, Genk, het West-Duitse Borussia Mönchenglad- bach en een aantal Nederlandse clubs, waaronder PSV, Feyenoord, Sparta, Roda JC en VVV. Het doel van die internationale belof tenkompetitie is duidelijk: het opdoen van ervaring en het spelen onder grotere weerstand. Barry Hulshoff zegt daarover:"Er wordt één keer in de veertien dagen gespeeld en vanaf 1 december tot begin maart ligt de kompetitie stil. Op zondag 27 november, volgende week dus, is De Meer het decor voor een heuse topontmoeting in de Ere divisie. Ajax-Volendam staat op het programma en de ongewone situatie doet zich bij die gelegenheid voor, dat niet Ajax maar Volendam de Het is een goede methode om veel wedstrijden op hoog niveau te spelen en de jongens krijgen te maken met verschillende omstandigheden. In de eerste wedstrijden is wel gebleken dat er in het buitenland niet alleen speltechnisch anders wordt gevoet bald, maar ook wat betreft mentali teit. Het gaat er meestal harder, in tensiever aan toe. Er wordt daar meer strijd geleverd en dat was best even wennen. Het zijn goede tests en de wedstrijden mogen ook ge bruikt worden om spelers van buite naf te testen." Jammer is het natuurlijk dat de wedstrijden voor de beloftenkompeti tie zich voltrekken voor slechts een handjevol toeschouwers. De duels in De Meer zijn vaak niet of nauwelijks van te voren bekend terwijl het om erg interessante ontmoetingen gaat. Vanaf 1 maart zet de beloftenkompe titie zich voort en tegen die tijd zullen we weer aandacht aan de internatio nale kompetitie en het programma daarvan geven. riantste positie op de kompetitielad der inneemt. Volendam spreekt altijd aan als te genstander, niet in de laatste plaats omdat de wijdbroeken voor aange naam voetbal zorgen. Extra pikant detail van de komende Ajax-Volendam is natuurlijk de aan wezigheid van een aantal ex-spelers. Ajax-MVV betekende voor aanvoer der Jan Wouters zijn honderdste offi ciële wedstrijd in het Ajax-tenue. Wouters, die een kleine maand terug opzien baarde door zijn verbintenis met Ajax te herzien en te verlengen met nog eens zes jaar, voetbalde dat aantal bijeen door 71 kompetitie wedstrijden, 10 KNVB Bekerwedstrij den, 17 Europa Cupduels en 2 Supercupwedstrijden voor Ajax te spelen. Zit het een beetje mee dan maakt Jan Wouters tussen nu en 1994 de driehonderd wedstrijden wel vol. De Volendammers binnen de Ajax- rangen zijn good-old Arnold Mühren en Wim Jonk, terwijl het Ajax-talent Richard Sneekes zich koestert in het Oranje van Volendam. De "onverwachte" topper Ajax- Volendam begint zondag 27 novem ber om 14.30 uur. 15

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1988 | | pagina 15