Profiel van Dennis Bergkamp SK-37-JK De driëenzeventigste minuut van de wedstrijd Ajax-FC Groningen. De net ingevallen Dennis Bergkamp be machtigt aan de rechterflank, vóór Vak L van de Reijnoldstribune de bal. Een paar passen en dan volgt de voorzet in de richting Rob Witschge. Groningen-doelman Johan Tukker doet een paar passen naar voren, gereed om de lange parabool die de bal maakt te onderbreken. Maar in het laatste trajekt verandert het leer als door toverkracht be stuurd, van richting. De baan verlegt zich naar het doel. Tukker staat op het verkeerde been, probeert nog wanhopig greep te krijgen op de bal maar tevergeefs. Via zijn vingertop pen belandt de 'voorzet' van Dennis Bergkamp in de touwen: 2—0 voor Ajax en de weerstand van FC Gro ningen is meteen gebroken. Voor Dennis Bergkamp was deze curieuze treffer de tweede in korte tijd want ook in Venlo tegen VW had hij al gescoord. Nadat Dennis een. tijdje uit beeld was geraakt en in de thuiswedstrijd tegen Sporting zelfs geen aanspraak mocht maken op een plaatsje tussen de reserves hoort hij er nu weer helemaal bij. Het gaat misschien te ver om het over een vaste plaats te hebben maar Dennis (pas op hè, hij is pas negen tien!) zit wel bij de zestien geselek- teerden. Wie weet is hij vanmiddag tegen MW van de partij. Dat zou mooi voor hem zijn maar ook voor dit profiel dat door zijn optreden nog wat extra glas zou krijgen. Naam: Dennis Bergkamp Geboren: 10, mei 1966 te Amsterdam. Lengte: 1.84 m. Gewicht: 76 kg. Burgerlijke staat: Ongetrouwd en geen vriendin. Vorige clubs: Wilskracht SNL. Bij Ajax sinds: 1981. Getraind onder: Cees Groot, Herman Borman, Dick de Groot, Cor van der Hart, Ton Bruins Slot, Bobby Haarms, Spitz Kohn, Johan Cruijff, Barry Hulshoff, Kurt Under en Louis van Gaal. Favoriete positie: hmm... rechterspits maar als centrale middenvelder bevalt het me ook wel. Vertegenwoordigende elftallen: Weinig eigenlijk. Als A- junior heb ik voor het Amsterdams Elftal gespeeld en ik mocht één keer opdraven voor Jong Oranje in een oefen wedstrijd tegen Den Bosch. Eredivisie-debuut: Dat was twee jaar geleden, thuis tegen Roda JC. We wonnen met 3-0 en twintig minuten voor tijd mocht ik invallen. Favoriete stadion: In het buitenland is dat Nou Camp van Barcelona, maar wanneer het Ajax-stadion een beetje vol zit, zoals bij Europa Cupwedstrijden, dan speel ik het liefst in De Meer. Moeilijkste tegenstander: Dat is Jantje Mulder die nu bij Sparta speelt en vorig jaar voor Volendam uitkwam. Favoriete club(s): In de eerste plaats Ajax en in het bui tenland is dat Tottenham Hotspur. Toen ik een beetje op het buitenlandse voetbal ging letten waren de Spurs mijn favorieten, vooral omdat daar ene Glenn Hoddle speelde. 4 Beste wedstrijd: Dat was nog niet zo lang geleden, VW—Ajax. Het ging heerlijk in die wedstrijd. Ja, beter dan Ajax—Malmö. Ik viel toen op omdat ik een nieuw ge zicht was en ik een paar spektakulaire akties had maar er ging ook veel verkeerd. Tegen VW had ik echt het ge voel als middelste middenvelder goed in de wedstrijd te zitten en belangrijk te zijn voor het team. Favoriete voetballer(s): Ik noemde al Glenn Hoddle die nu bij Monaco speelt. Voorbeeld: Dat was altijd Johan Cruijff. Hoogtepunt: De gewonnen Europa Cupfinale, anderhalf jaar terug in Athene. Dieptepunt: Ik kan niets anders noemen dan het verlies tegen Mechelen in Straatsburg. Beste eigenschap: Ik blijf over het algemeen vrij kalm. Slechtste eigenschap: Dat is moeilijk te zeggen. Op voetbalgebied is er nog veel te verbeteren in elk geval. Zoals de koptechniek onder weerstand. Hobbies: Ik kijk graag op de video naar films, westerns vooral. Droomt van: Een basisplaats bij Ajax en mogelijk het Oranje-shirt. Nachtmerries over: Nee, nachtmerries heb ik niet. Opleiding: Ik heb vijf jaar VWO gedaan maar het zesde jaar was vanwege het voetbal niet af te maken. Ik ben nu bezig aan de opleiding fysiotherapie. Vakantie-bestemming: Zuid-Frankrijk. Lievelingsgerecht: Nog steeds doperwtjes met biefstuk! Hekel aan: voetballen bij bloedheet weer op keiharde velden. Het mooiste is wanneer het een beetje motregent, dan ben ik in m'n element.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1988 | | pagina 4