Frank de Boer voorspelt Marvin Echteld, mascotte bij Ajax-FC Groningen 18 Eén van de aangename verrassingen die Ajax in de afgelopen maand voortoverde was, naast het hervonden elan, zonder twijfel het optreden van Frank de Boer. De piepjonge (op 15 mei vierde hij zijn achttiende verjaardag) Frank verblufte tegen PSV vriend en vijand door zijn onbevangen spel. In de wedstrijden daarna bewees Frank de Boer dat zijn prestatie tegen PSV geen eenmalige was. Met name twee weken terug, in de thuiswedstrijd tegen FC Groningen was het genieten van de UEFA-international. "Voor de wedstrijd tegen PSV werd ik zeg maar als zeventiende man aan de selektie toegevoegd", kijkt Frank terug. "Het was een enorme verrassing dat ik in de basis stond. Ja, het ging wel lekker maar het is vooral zaak om konstant te blijven presteren, om de kans echt te grijpen. Natuurlijk dacht ik aan het begin van het seizoen na over de mogelijkheden van een vaste plaats in het eerste maar dat ging pas goed leven toen er blessures kwamen. Het is nu een kwestie van volhouden. Ik ben allerminst van plan om mijn plek zomaar weer prijs te geven." De samen met tweelingbroer Ronald in het Noordhollandse Grootebroek wonende (bij zijn ouders) Frank de Boer is -nog- geen jongen van veel woorden maar in het veld schudt hij alle schroom van zich af. Hij is een speler die initiatieven durft te nemen en zijn verdedigende taak niet als de enige- ziet. Graag trekt hij naar de frontlinie om daar blijk te geven van een alleszins fraaie passeertechniek en een uitstekende voortzetting. Vanmiddag tegen MW hoopt Frank vanzelfsprekend zijn visitekaartje nieuwe glans te geven. Over de tegenstander weet hij niet zo bar veel: "Je ziet MW natuurlijk weinig voetballen en vorig jaar speelden ze Eerste Divisie dus van dat seizoen staat je ook weinig bij. Ik ken alleen Erwin Vanderbrouck goed. Wij spelen samen in het UEFA-elftal en hij is een technisch goede spel maker met overzicht, gewoon een goede voetballer." Het gesprekje met Frank de Boer had als eindbestemming zijn voorspellingen van het Eredivisieprogramma van dit weekend. Daar zijn we nu bij aanbeland en Franks prognoses zijn de volgende: Roda JC - PSV 2 FC Twente - Haarlem 1 Sparta - FC Groningen 3 PEC Zwolle - FC Utrecht 1 Ajax - MW 1 Veendam - Feyenoord 2 Willem II - Volendam 3 BW Den Bosch - WV 2 Fortuna Sittard - RKC 1 De kop van het klassement van "voorspellers" ziet er tot heden als volgt uit: Robin SchmidtfFC Twente) 7 goed Andy Scharmin (FC Twente) 5 goed Rob Alflen (FC Utrecht) 5 goed Marco Boogers (FC Utrecht) 5 goed Erik van der Meer (FC Utrecht) 5 goed Stanley Menzo (Ajax) 5 goed Rob Witschge (Ajax) 5 goed De linkermiddenvelder van Ajax E1 was tot voor twee zondagen geleden nog een onbekende grootheid. Maar sinds de negenjarige bij de wedstrijd Ajax-FC Groningen mocht opdraven als de Ajax-mascotte is daar natuur lijk verandering in gekomen. Voor een groot publiek mocht Marvin de voorbereiding op de wedstrijd mee maken alvorens het Ajax-elftal te be geleiden bij de presentatie aan het publiek. Het zal Marvin Echteld deugd hebben gedaan dat zijn favo rieten niet alleen met 3-0 wonnen over FC Groningen maar ook aan trekkelijk voetbal speelden.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1988 | | pagina 18