Een sportieve beslissing' Erik de Haan over zijn stap van Ajax naar MVV: De Ajax-mascotte: Nicky Schnater Van Ajax' tegenstander MW weten we niet bar veel maar één van de mannen die de Maastrichter ster op de borst dragen is wel degelijk bekend in De Meer. Erik de Haan maakte het afgelopen seizoen deel uit van de Ajax-selektie maar toen aan het begin van het seizoen MW kwam informeren of de doelman interesse had de vacature onder de MW-lat op te vullen was er weinig overredingskracht nodig om hem overstag te laten gaan. In De Meer was de oorspronkelijk van NFC afkomstige De Haan namelijk de derde doelman binnen de A-selektie. De komst van Lloyd Doesburg, nu een jaar geleden, bracht hem verder weg van het zo begeerde Eredivisievoetbal. 'De kans die ik bij MW kreeg om op het hoogste niveau te spelen wilde ik niet laten glippen', vertelt Erik', Het vorig seizoen had MW ook al eens gepolst of ik belangstelling had in Maastricht te komen voetballen, dus het kontakt was er al. Ik heb eerst een periode meegetraind, kijken of het wederzijds beviel. Ik speelde toen ook een wedstrijd mee, tegen het Griekse OFI Kreta, en dat ging lekker.' MW zag het wel zitten in de lange, blonde goalie die niet helemaal zonder ervaring naar De Geusselt kwam. Drie jaar terug fungeerde Erik de Haan bij Telstar namelijk al eens als veelgewaardeerde stand-in. Toch is het eredivisie-voetbal wat anders. Erik daarover: 'Ik had die ervaring bij Telstar en bij Ajax was ik natuurlijk ook gewend om hard en veel te trainen maar de Erdivisie vergt toch meer van je dan de wekelijkse wedstrijden die ik met Ajax-2 speelde. Het tempo ligt hoger en dat vereist meteen ook meer koncentratie. Ik voel me er heerlijk bij want het is altijd al mijn ambitie geweest om op het hoogste niveau te voetballen. Bij Ajax zat dat er niet in en bij MW krijg ik die kans wel. Mijn overgang naar MW is in de eerste plaats dan ook gebaseerd op sportieve gronden. Ik wil zien waar mijn top ligt.' Frans en Frans Bij Ajax werd Erik de Haan jarenlang onder handen genomen door Frans Hoek. Bij MW traint Erik onder een andere Frans, Frans Körver, een man die in het verleden zijn sporen als topkeeper verdiende, juist ja, onder de lat van MW. Of Frans Körver inmiddels van het ziekbed is ontslagen is op het moment van schrijven niet bekend maar één en ander neemt niet weg dat de De Haan ook bij MW van een echte kenner keeperstips kreeg. 'Dat is op zichzelf wel aardig', zegt Erik daarover, 'Hoek en Körver hebben ook wat afwijkende ideeën over het keepersvak en daar pik je toch wat van op. In ieder geval is het weer leerzaam.' Vanmiddag speelt Erik de Haan, die een viertal weken terug definitief naar Maastricht verhuisde, in De Meer, het stadion dat hij uitstekend kent maar dan vooral met slechts weinig toeschouwers. 'Ja, met het tweede elftal was de entourage veel minder. Er waren hooguit een man of tweehonderd bij die wedstrijden en het lijkt me leuk om nu voor veel mensen terug te komen. MW komt beslist niet naar Amsterdam om zo maar twee punten in te leveren. Dat zou een belachelijke instelling zijn. Het gaat beter met Ajax maar ook wij spelen best goed. Met de komst van Guy Francois is er een aanvallend probleem minder en het veldspel is goed. Natuurlijk krijgen we het moeilijk maar aan de instelling zal het niet liggen.' Aldus Erik de Haan die zijn terugkeer in Amsterdam te baat zal nemen om weer eens op bezoek te gaan bij familie en vrienden. Maar eerst zal hij het publiek willen laten zien wat hij kan. Vanmiddag, wanneer Ajax het veld opkomt voor de wedstrijd tegen MW, zal het elftal van Jan Wouters voorafgegaan worden door een nog heel jonge Ajacied. Nicky Schnater is namelijk de E-junior die de eer heeft als Ajax-mascotte te mogen optreden. Het is niet de allereerste keer dat Nicky die rol vervult want ook vorig seizoen maakte hij het feest mee. Nicky Schnater speelt zaterdags als linkerspits in het E 1 elftal van Ajax en is elf jaar. Naar goed gebruik zal Nicky na de presentatie aan het publiek de scheidsrechter de wedstrijdbal over handigen, de beide aanvoerders de hand schudden en, onder applaus, de katakomben weer gaan opzoeken. 15

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1988 | | pagina 15