MVV De Club De selektie De sterspeler Het talent De trainer Naam: MW Opgericht: 2 april 1902 Stadion: De Geusselt Kapaciteit: 10.000 Voorzitter: Bert Lieben Trainer: Frans Körver Technisch direkteur: Ron Weijzen Commercieel direkteur: Jean Boelen Shirtsponsor: Fair-Play Clubkleuren: Rood-wit Erelijst: Promotie naar de Eredivisie in 1978, 1984 en 1988. Eindrangschikking seizoen 1987-1988: 36 17 10 9 44 65-39 (3e in de eerste divisie) Topscorer vorig seizoen: Alfons Arts, 16 goals Alfons Arts (23) Armand Benneeker (19) Raymond v.d. Boom (21) Rob Delahaye (29) Fluub Driessen (60) Erik de Haan (24) Richard Hermans (22) David Huntjens (19) John de Jong (22) Roland Laenen (22) Hans Linders (27) Jean Maas (29) Pedro Mares (20) Patrick Meijers (18) Chris Neuts (24) Coen Quaden (22) Ger Schuman (20) Reginald Thai (23) Pascal Thewissen (25) Reza Uitman (21) Erwin Vanderbroeck (20) Frank Verbeek (24) Hans Vincent (26) Wanneer het op het maken van doelpunten aankomt (en daar gaat het toch om) dan rekent MW in de eerste plaats op de schutterskwali- teiten van Alphons Arts. Vo rig seizoen kroonde Arts zich tot topschutter van de Maas trichtenaren en ook dit voet baljaar wist hij het doel al re gelmatig te vinden. Arts is een aanvaller van het ro buuste type. Niet zo erg ge polijst maar hard in het duel en niet aflatend. Gevaarlijk wordt de twee jaar terug van PSV overgenomen Alphons wanneer hij zijn enorme schotkracht, ook van buiten het strafschopgebied, kan benutten. Aan het eind van vorig seizoen toonden Club Brugge, Genk, Standard Luik en Beerschot warme belang stelling voor Alphons Arts maar hij verkoos MW trouw te blijven. Alphons is 23 jaar en speelt niet alleen puur in de spits maar ook graag wat achter de voorste lijn. Een echte smaakmaker noe men ze in Maastricht de twintigjarige Erwin Vanderbroeck (inderdaad, aan elkaar geschreven). Via de amateurclubs Polaris en RKWL kwam Vanderbroeck ruim vier jaar geleden in De Geusselt terecht. Het beste komt Erwin tot zijn recht als middenvelder met een vrije rol, maar ook aan de linker en rechterkant kan hij goed uit de voeten. Een goede techniek is één van de ken merken van Erwin Vander broeck die al enige keren voor Jong Oranje uitkwam en zijn verbintenis met MVV aan het eind van dit seizoen ziet verlopen. Ooit was Frans Körver jaren lang het sluitstuk van de MW defensie. Wie MW zei, zei Frans Körver. Nog meer dan sterren als Jo Bonfrère en Willy Brokamp bepaalde hij het gezicht van 'us-MW-ke'. De op 31 juli 1937 in Schin- nen geboren Frans Körver voetbalde bij SV Schinnen, Sittardia en stond vervolgens dus jaren onder de lat bij MW, de club waar ook zijn karrière beëndigde. Na zijn aktieve loopbaan werd Körver trainer en dat was in 1974. Hij begon bij het Belgi sche Tongeren waar hij drie jaar werkzaam was. Daarna trainde hij Wageningen, ook drie jaar, Fortuna Sittard vier jaar, DS '79 zes maanden, Roda JC anderhalf jaar en sinds de zomer van 1986 MW, zijn oude liefde. Bij de meeste clubs is Körver redelijk succesvol geweest, met Tongeren haalde hij in 1974, als' tweede klasser, de Belgische Bekerfinale (die werd verloren van Waregem) en enkele keren de nakompe- titie, die echter nooit in pro motie naar eerste klasse ein digde. Bij Wageningen haalde hij twee keer de nakompetitie. In zijn eerste jaar, 1977, en zijn laatste, 1980, die promo tie naar de Eredivisie oplever de. Met Fortuna Sittard bereik te hij in 1980 de bekerfinale, die weliswaar met 1 —0 van Feyenoord werd verloren, maar die, doordat Feyenoord ook kampioen werd, toch goed was voor Europees voetbal.. 11

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1988 | | pagina 11