Profiel van Rob Witschge Voor Rob Witschge is spelen tegen PSV - en dan zeker in het Olympisch Stadion - toch iets bijzonders. Het was juist tegen de Eindhovenaren en in dezelfde omgeving waar de titanenslag nu plaatsvindt dat Rob zijn eerste basisplaats in de hoofdmacht van Ajax kreeg. Zijn hartveroverende brutaliteit bracht zijn direkte tegenstander, Erik Gerets, danig in verwarring en ook danzij Witschges inzet won Ajax toen met 3-0. Inmiddels is Rob een bekende verschijning geworden op de nationale en internationale velden. Hij zit zelfs dicht ten bij Oranje aan. Een logisch gevolg van het sterke spel dat Rob Witschge steeds in het elftal van Jong Oranje, het voorportaal van de echte nationale ploeg, liet zien. Ongetwijfeld zullen de prestaties van Witschge ook vanmiddag nauwlettend in de gaten worden gehouden door bondscoach Thijs Libregts die Ajax-PSV vanaf de tribune volgt. 'Voor mij is dat een nog grotere stimulans om vanmiddag te vlammen', zegt Rob. 'Ik ben me er van bewust dat Oranje dichtbij is, maar om de stap definitief te maken zal ik toch resultaten moeten neerleggen. Bij Ajax ligt de basis voor een eventuele verkiezing bij de selektie. Het is dus heel belangrijk om goed te spelen. Zeker tegen PSV wil ik bewijzen dat ik terecht een kandidaat ben en ik ben er niet bang voor. Tegen PSV speel ik meestal lekker, dat heb ik toch vaak in toppers, en ik zal zorgen dat Erik Gerets weer geen gemakkelijke middag krijgt.' Aldus Rob Witschge, een echte zoon van Mokum, met bluf, branie maar een hart van goud. Dat blijkt ook uit onderstaand profiel. Naam: Rob Witschge Geboren: 22 augustus 1966 te Amsterdam Lengte: 1.81 m. Gewicht: 76 kg. Burgerlijke staat: Ongehuwd. Vorige clubs: SDW. Bij Ajax sinds: 1982. Getraind onder: M'n vader, Piet Witschge en Cor Pijl bij SDW en bij Ajax onder Dick de Groot, Ton Bruins Slot, Spitz Kohn, Johan Cruijff, Barry Hulshoff, Bobby Haarms en Louis van Gaal. Favoriete positie: Vroeger speelde ik als linkshalf en dat vond ik lekker voetballen maar nu, als linkerspits, voel ik me ook heel erg fijn. Vertegenwoordigende elftallen: Voor ik bij Jong Oranje kwam had ik voor alle Amsterdamse selekties gespeeld. Moeilijkste tegenstander: Geen internationale ster maar René Maessen van Fortuna Sittard. Favoriete stadion: Nou Camp van Barcelona en het Velodrome-stadion van Olympique Marseille. Favoriete club(s): Ajax natuurlijk maar daarnaast ook AC Milan en Benfica. Favoriete voetballer(s): Marco van Basten en Frank Rijkaard. Beste wedstrijd: Real Zaragoza—Ajax, twee seizoenen geleden. Die wedstrijd blijft me bij. Niet alleen omdat ik goed speelde, maar ook vanwege de speciale omstandigheden. Voorbeeld: Heb ik nooit gehad. Hoogtepunt uit karrière: De Europa Cupfinale in Athene. Dieptepunt: Ook een Europa Cupfinale, maar nu die in Straatsburg tegen KV Mechelen. Beste eigenschap: Ik ben over het algemeen goed gehumeurd. Slechtste eigenschap: Ik ben nogal slordig, gemakzuchtig ook. Nee, m'n bed maak ik niet zelf op... Hobbies: Ik doe het nog niet zo lang, tenissen en squashen bedoel ik, maar ik vind het wel erg leuk. Droomt van: Voetballen voor volle stadions. Ik wou dat dat in Nederland kon, maar dat zal dus in het buitenland moeten zijn. Nachtmerries over: Die heb ik eigenlijk niet... laat ik zeggen: natuurrampen. Vakantie-bestemming: Ik zoek de zon op. Waar die schijnt maakt minder uit. Lievelingsgerecht: Kip-caramba a la mama! Hekel aan: Sjachrijnige en oneerlijke mensen. Favoriete TV-programma: De sportprogramma's en 'Cheers'. Beste film: 'An Officer and a Gentleman'. Laatste film: De laatste van Rambo. Is dat nummer drie of nummer vier? Beste akteur/aktrice: Clint Eastwood in zijn western- rollen. Grootste sociale misstand: Werkloosheid. De laatste tijd het meest genoten van: Mijn vriendin! Voorspelling Ajax-PSV: 2-1. 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1988 | | pagina 4