Captain Jan Wouters: 'Er op of er onder' De Gezinstribune Speciale regeling bij Ajax - PSV In Portugal, vier weken geleden, zat Jan Wouters nagelbijtend de ver richtingen van zijn kameraden te bekijken. Vanaf de tribune want op het veld mocht Ajax' aanvoerder zich, vanwege een schorsing, niet manifesteren. Dat lijdzaam toezien ging Jan Wouters allerminst lekker af. Natuurlijk omdat hij er zelf niet bij mocht zijn maar vooral ook om dat het het Ajax-spel in het kolken de stadion van Sporting niet op rol letjes liep. 'Ik heb de wedstrijd in Portugal in grote spanning beleefd', zegt Wou ters, 'Een spanning die in het veld van je afvalt. We zijn natuurlijk schandalig benadeeld door die twee strafschoppen en dat zit ieder een dwars. Ook door dat onrecht zullen we meer dan optimaal gemo tiveerd aan de start verschijnen. Het is er op of eronder en alle spelers zijn zich daarvan bewust. We weten allemaal wat we moeten doen en hoe we het moeten doen. Ajax zal Sporting onder druk moeten zetten, maar zonder de voorzichtigheid uit het oog te verliezen. In Portugal bleek al dat Sporting levensgevaar lijk kan counteren. Het beste is na tuurlijk een vroeg doelpunt waarna we met overleg op een tweede doelpunt kunnen jagen. Aanvallen met verstand dus, zonder de zeker heid achterin te verliezen.' Rol van het publiek Ajax maakte de afgelopen weken op alle niveau's roerige tijden mee. De minder plezierige kanten van het harde profvoetbal kwamen daarbij op de voorgrond maar vanavond zal alles wat zich Ajacied voelt toch achter het elftal moeten staan. Jan Wouters is de eerste om die stelling te onderschrijven. 'Het belang van deze wedstrijd is niet alleen de plaatsing voor de vol gende ronde', stelt Wouters, 'Beha len we vanavond een goed resultaat dan kan dat een belangrijke omme keer voor de hele club betekenen. Natuurlijk willen we allemaal dat het goed gaat, maar in tijden van nood moet je daarvoor wél alle krachten bundelen. De spelersgroep ziet dat terdege in maar als ik dat zeg hoop ik ook heel erg op de onvoorwaar delijke steun van de supporters. Juist vanwege die supporters heb ben we er op aangedrongen dat de wedstrijd tegen Sporting in De Meer en niet in het Olympisch Stadion wordt gespeeld. Hier, in de eigen, vertrouwde omgeving en met een fanatiek publiek als ruggesteun springt de vlam hopelijk over. De Europa Cupwedstrijden in het verle den hebben bewezen dat het kan spoken in De Meer en dat we door de positieve inbreng van onze fans extra gestimuleerd worden. Als één man en onvoorwaardelijk achter ons staan is uitstekend, maar ik reken er ook op dat de supporters zich realiseren dat de aanmoedigingen sportief moeten blijven. Heel Euro pa, de UEFA voorop, let goed op het Nederlands voetbal en wanneer er iets mis gaat kunnen er wel eens zware straffen vallen. Dat is natuur lijk niet de bedoeling en wij, de spe lers van Ajax, rekenen ook wat dat betreft op de medewerking van de Ajax-supporters.' Het fenomeen "Gezinstribune" is in de afgelopen jaren wijd en zijd be kend. De thuiswedstrijden van Ajax worden regelmatig bezocht door grote groepen van amateur verenigingen die met hun jeugdleden een bezoek brengen aan De Meer en daar, tegen een sterk gereduceerde prijs, vanaf de Gezinstribune hun favorieten aan het werk zien. Ajax-PSV wordt in het Olympisch Stadion gespeeld en daar is geen vergelijkbare tribune. Toch nodigt Ajax de amateurverenigingen uit om deze vaderlandse topper tegen een lage prijs mee te maken. De clubs die zich met hun jeugdleden en begeleiders aanmelden kunnen dan een plaats vinden op de 'Paddock', de plaatsen aan de voorkant van de eretribune. Amateurverenigingen die belang stelling hebben om met hun jeugd Ajax-PSV te bezoeken tegen het gereduceerde tarief dat normaal wordt gehanteerd op de Gezins tribune in De Meer kunnen voor inlichtingen terecht bij: Inter Football Telefoon: 02963 - 44 41 Eerste rij v.l.n.r.: Spitz Kohn (assistent-trainer), Ron Willems, Arnold Mühren, Peter Larsson, Johnny van 't Schip, Kurt Linder (trainer- coach), Jan Wouters, Rob Witschge, Stefan Pettersson, Mark Verkuijl en Barry Hulshoff (assistent-trainer). Middelste rij: Pim van Dord (fysiotierapeut), Hennie Meijer (inmiddels naar FC Groningen), Alastair Dick, Bryan Roy, Wim Jonk, Lloyd Doesburg, Stanley Menzo, Marciano Vink, Danny Blind, Aron Winter, Petri Tiainen, Danny Hesp en Sjaak Wolfs (materiaal-verzorger). Bovenste rij: Ronald de Boer, Richard Witschge, Frank Verlaat, Hans Werdekker, Erik de Haan (inmiddels naar MW), Arnold Scholten, Dennis Bergkamp, Marcel Keizer en Frank de Boer. 24

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1988 | | pagina 24