Profiel van Wim Jonk Een nieuw gezicht in de Ajax- selektie is dat van Wim Jonk. Met stille trom voltrok zich de overgang van de 21 jarige mid denvelder van Volendam naar Ajax. Niet helemaal onterecht werd er toch gesproken van een opvallende transfer, juist omdat die zo geruisloos was verlopen en omdat het een voetballer be trof, die niet bepaald in het mid delpunt van de belangstelling stond. Wim Jonk hoorde niet bij de opmerkelijkste voetballers van het voorbije seizoen. Het seizoen daarvoor, 1986-1987 wèl. Toen was Wim Jonk met 23 doelpun ten de topschutter van Volendam dat promoveerde naar de Eredivi sie. Een knieblessure zorgde er voor dat Jonk in zijn eerste jaar in de Eredivisie maar karig aan de bak kwam, maar toch heeft Ajax met Wim Jonk een zeker ta lent binnen de poorten gehaald. Een speler met een uitstekende techniek en een voortreffelijk in zicht. Een echte liefhebber ook, die zich via het onderstaande 'Profiel' nader aan u voorstelt. Naam: Wilhelmus Maria Jonk Geboren: 12 oktober 1966 te Volendam Lengte: 1.83 m. Gewicht: 72,5 kg. Burgelijke staat: ongehuwd maar wél een lieve vriendin: Gina. Vorige club(s): alleen Volendam Bij Ajax sinds: zomer 1988 Getraind onder: Bobby Haarms (Volendam C-elftal), Jan Brouwer en nu Kurt Linder. Favoriete positie: vlak achter de spitsen. Vertegenwoordigende elftallen: tussen mijn 15e en 17e alleen het Noordhollands Jeugdelftal. Debuut betaald voetbal: 1986-1987. Helmond Sport-Volendam, 5-2. Eredivisiedebuut: 1987-1988, Haarlem-Volendam, 4-1. Moeilijkste tegenstander: dat zou ik niet weten. Favoriete stadion: het Feyenoord-stadion is impo sant, maar De Meer is nu mijn favoriete stadion. Beste wedstrijd: Willem ll-Volendam, twee seizoe nen geleden. Alles lukte. We wonnen met 4-3 en ik maakte er drie. Hoogtepunt: het kampioenschap met Volendam. Dieptepunt: heb ik nog niet echt gehad, alleen die knieblessure van vorig jaar was een nare ervaring. Favoriete club: met Liverpool was dat altijd Ajax. Favoriete voetballer: Diego Maradona. Het voorbeeld: Michel Platini. Beste eigenschap: laten we het op voetbal houden: mijn beste eigenschappen zijn de techniek en het overzicht. Slechtste eigenschappen: de startsneiheid en het koppen moet beter. Hobbies: tennis. Droomt van: in de eerste plaats van een vaste posi tie bij Ajax. Als ik verder droom zie ik een gewonnen Europa Cup en een WK. Nachtmerries over: die heb ik niet. Vakantiebestemming: het laatst was ik op Gran Ca- 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1988 | | pagina 4