A VEENDAM m L X"" De selektie De sterspeler De trainer Marcel van Buuren (25) Lubbe van Dijk (23) Grads Fühler (23) Joop Gall (25) Henk de Haan (26) Sape Hoekstra (27) Harris Huizingh (25) Ron Jans (30) Anne Mulder (31) Boy Nijgh (23) Toni Siekman (22) Ernst Söllner (24) Ronald Steenge (25) Willem Sterken (24) René van Tilburg (26) Henk Veldmate (31) Bert Wiehbing (28) Gerard Zeeman (19) Naam: Stichting Veendam Opgericht: 22 mei 1974 (als stichting) Stadion: de Lange Leegte Voorzitter: W. Everards Trainers-coach: Henk Nienhuis Clubkleuren: blauw-wit Sponsor: OWM Erelijst: 1986 promotie naar Eredivisie na ongeslagen winst nakompetitie. Een sterk lichaam, een geweldige pegel in het linkerbeen en een flink aantal clubs achter zich. Dat zijn de kenmerken van Ron Jans die we uitkozen als de sterspeler van Veendam. Ron is dit jaar teruggekeerd in de eredivisie na een oriëntaal avontuur in Japan. Daar, in het land van de rijzende zon speelde hij een seizoen bij de fabrieksclub Mazda. Een leuke ervaring maar toch trok het vaderland en bij Veendam krijgt Jans de kans. De op 29 september 1958 geboren Ron Jans proefde van de betaald voetbaltaart bij PEC Zwolle. Als jonge linksbuiten maakte hij aan de Zwolse Ceintuurbaan furore. Zodanig zelfs dat het ambitieuze FC Groningen hem met graagte in de armen sloot. Na het Oosterpark ging het naar Kaalheide. Roda JC dus. In Zuid-Limburg verplaatste het werkterrein van Ron zich al naar het middenveld, daar waar het gebrek aan pure snelheid enigszins gekamoufleerd bleef. Zijn rijke ervaring, zijn ziedende schot en zijn meer dan redelijke lange pass maken hem tot een belangrijke steunpilaar in het elftal van Henk Nienhuis. Daarbij is de speler met de bevoegdheid les te geven in de Duitste taal ook een vrolijk type die voor de nodige sfeer in het elftal zorgt. Voor het vijfde opeenvolgende seizoen is Henk Nienhuis trainer van Veendam. Zo'n lange periode is beslist geen unicum in de voetballerij, maar Nienhuis zit bij Veendam vaster in het zadel dan ooit en het ziet er naar uit dat hij nog vele jaren als trainer van Veendam zal volmaken. Dat is niet zo verwonderlijk want Nienhuis heeft Veendam uit de anonimiteit gehaald. Vroeger werd er nogal smalend over de Langeleegte gesproken, maar sinds Nienhuis de touwtjes daar in handen heeft wordt er met respekt over de club en het stadion gesproken. Henk Nienhuis werd op 11 augustus 1941 in Nieuw- Buinen geboren. Hij speelde er voor de plaatselijke vereniging, Nieuw-Buinen dus, en had talent. SC Veendam trok hem aan en Nienhuis was jarenlang een vaste kracht in het Veendam elftal. In 1973 werd hij trainer van Nieuw-Buinen. Hij bleef er vier jaar om vervolgens twee jaar Valthermond te trainen. Daarna was hij vijf jaar als assitent-trainer werkzaam bij FC Groningen. In 1984 werd hij trainer van Veendam en hij baarde meteen opzien door spelers die bij FC Groningen uit de boot vielen of daar in ongenade waren geraakt naar Veendam te halen. Hij had er succes mee. Via het winnen van de nakompetitie promoveerde Veendam in 1986 voor het eerst in haar bestaan naar de Eredivisie. Om er een jaar later weer uit te vliegen. Daar heeft men bij Veendam, volgens Nienhuis dan, van geleerd en dit seizoen is handhaven de enige opdracht. 6

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1988 | | pagina 6