Profiel van Mark Verkuil De eerste thuiswedstrijd van Ajax in het prille seizoen 1988-1989 benutten we vanzelfsprekend om een van de nieuwe Ajacieden die de club in de afgelopen zomer kwamen versterken aan u voor te stellen. Dat gaat natuurlijk het best door middel van het bekende 'Profiel', een terugkerend item in het Officieel Programma. Het eerste profiel is gewijdt aan MARK VERKUIJL, de linkervleugel verdediger van Utrechtse origine die de afgelopen jaren voor FC Groningen uitkwam. Misschien komt het wel door Marks Noordelijke ervaringen dat we hem juist bij de wedstrijd Ajax-Veendam voor het voetlicht brengen. 'Ja, Veendam ken ik wel', lacht Mark, 'In Groningen waren dat heel speciale wedstrijden tussen FC Groningen en Veendam. Dat werd gezien als heuse toppers want er zit een behoorlijke rivaliteit tussen de clubs. Door dat aparte karakter waren het ook steevast moeilijke wedstrijden. Tot de betere spelers bij Veendam horen Harris Huizingh en Ron Jans maar de grote kracht van Veendam ligt toch in de eensgezindheid en in de kollektieviteit. Trainer Henk Nienhuis weet wat dat betreft het beste uit zijn selektie te halen. Veendam wordt daarom niet een echt makkelijk tegenstander maar natuurlijk zie ik ons wel winnen'. Naam: Mark Verkuijl Geboren: 19 november 1963 te Utrecht Lengte: 1.86 m. Gewicht: 76 kg. Burgerlijke staat: verloofd met Letty. Vorige clubs: W Utrecht, FC Utrecht en FC Groningen bij Ajax sinds: zomer 1988. Getraind door: Barry Hughes, Nol de Ruiter, Han Berger, Rob Jacobs en Henk van Brussel vóór Kurt Under. Favoriete positie: linksachter. Begonnen als: linksbuiten en later linkshalf bij W Utrecht vertegenwoordigende elftallen: Jong Oranje en het Olympisch Elftal. Eredivisiedebuut: seizoen 1983-1984, FC Groningen-FC Utrecht, 3-1.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1988 | | pagina 4