VOLVO VOLVO AMSTERDAM AMSTERDAM Na Ajax-Veendam is er nog maar één belevenis!! Mijn volgende auto is (weer) een Volvo Kollenbergweg 13 (020)966811 AMSTERDAM ZUIDOOST De captain. Jan Wouters is de nieuwe aanvoerder van Ajax en de ijzersterke middenvelder/verdediger is met zijn ervaring en taktisch inzicht een uitstekende figuur om Ajax te leiden. Wouters, die een zeer wezenlijke rol speelde in de Europese triomf van Oranje, zal dit seizoen een belangrijke schakel in het Ajax-elftal zijn. sommige supporters niet de overtuiging weten los te maken dat Ajax er als gelijkwaardige opponent met PSV er al helemaal staat, maar Jan Wouters heeft best vertrouwen in 'zijn' jongens. Wouters: 'Het publiek van Ajax heeft zijn verwachtingen en de mensen hebben recht op strijd om de bovenste plaats. Ik ben er niet bang voor, we zullen er zijn, dit seizoen. Wanneer het niet zuiver op technisch kunnen kan dan moet het maar door de mouwen op te stropen en te knokken. Ik denk dat onze supporters enig begrip zullen hebben voor de nieuwe situatie. Kijk, we hebben in het afgelopen jaar natuurlijk heel wat aderlatingen ondergaan. Er zijn spelers weg en nieuwe spelers bij gekomen en het heeft enige tijd nodig omn tot een geheel te komen. Ook vroeger duurde het even voordat er een ingespeeld en uitgebalanceerd geheel stond en nu zal het niet anders zijn. Er zijn andere voetballers en dat brengt met zich mee dat ook de speelstijl zal verschillen. De nieuwelingen die naar Ajax zijn gekomen moeten so wie so omschakelen naar een andere manier van voetballen, maar dat geldt ook voor' zeg maar, de ouderen. Die omschakeling moet wel binnen een bepaalde tijd zijn beslag hebben gehad. Ik geloof dat we best wat krediet van het publiek zullen krijgen maar we kunnen het geduld natuurlijk niet te lang op de proef stellen. Volgens mij is dat ook niet nodig.' Eerzucht Aan kapitein Wouters zal dat in elk geval niet liggen. Met de hem zo kenmerkende eerzucht en niet aflatende wil om te winnen zal hij ook dit jaar weer voorop in de strijd gaan. Daarbij koppelt hij zijn gedrevenheid aan gezond verstand. Daar waar bij Jan Wouters vroeger de stoppen nog wel eens wilden doorslaan heeft hij iedere situatie nu volledig in de hand. Als FC Utrecht speler kon Wouters een echte gifkikker zijn maar al tijdens zijn laatste jaar in de Domstad en bij Ajax wist hij zijn karakter ideaal in evenwicht te brengen met zijn voetbalkapaciteiten. En nu staat-ie er: Jan Wouters, aanvoerder van Ajax en niet langer ondergewaardeerd! 18

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1988 | | pagina 18