VOOROP IN DE STRIJD KAPITEIN WOUTERS Hij is een beetje de pitt bull van Ajax, Jan Wouters, de nieuwe aanvoerder die, wanneer hij zijn tanden ergens inzet niet meer loslaat. Buiten het veld niet overlopend van branie en bravour ondergaat hij eenmaal binnen de lijnen een ware metamorfose. Dan gaat hij voorop in de strijd, regelt en corrigeert en, belangrijker nog, geeft op taktisch gebied de toon aan. Jan Wouters, wat hebben we van de man genoten tijdens het Europese voetbalfeest in West- Duitsland, nu alweer een paar maanden terug. Gesterkt door de lading komplimenten die van alle kanten over hem heen werd gestort is Jan Wouters aan het nieuwe seizoen begonnen. Ondanks de relatief korte vakantieperiode is de Utrechter optimaal gemotiveerd om als een lokomotief Ajax voort te stuwen in het nieuwe seizoen. Nieuwe klus 'Het EK in Duitsland was natuurlijk aan alle kanten schitterend', begint Jan Wouters. 'Ik kijk er met plezier op terug, maar we staan nu weer voor een nieuwe klus en ik moet zeggen dat ik totaal geen last heb van vermoeidheid. Lichamelijk niet en geestelijk ook niet. Misschien komt dat nog, later in het seizoen maar ik heb gewoon vreselijk veel zin om aan de bak te gaan.' Dat zijn fijne berichten. Komt dat misschien ook omdat Wouters door de aanvoerdersband om zijn linkerarm extra gemotiveerd is? Wouters: 'Luister, die band verandert in feite niets. Hoe de omstandigheden ook zijn, ik speel als Jan Wouters. Alleen buiten het veld zorgt het aanvoerderschap voor wat meer verantwoordelijk heden en wat extra klusjes maar in het veld speel ik gewoon mijn spel. Door het EK is mijn taktische aandeel nogal belicht maar in feite speel ik al jaren zo, al moet ik bekennen dat het de laatste paar jaar meer ontwikkeld is. In Oranje kwam het ook meer naar de voorgrond omdat je in een uitstekend elftal speelt. In een succesvolle ploeg worden zulke dingen nu eenmaal sneller gesignaleerd.' Het vorig seizoen al speelde Jan Wouters af en toe als libero. Was dat toen meestal noodgedwongen, het lijkt nu niet onwaarschijnlijk dat die positie een vaste stek wordt. 'Een positie in de verdediging of op het middenveld, het maakt me niet zoveel uit', reageert Jan Wouters. 'Maar er is een verschil met vorig jaar. Toen had ik niet zo'n trek in de libero-plaats maar nu zie ik daar absoluut niet tegen op. Bij Ajax speel je als libero toch vaak op een manier die te vergelijken is met die van kontrolerende middenvelder. Vorig jaar zag ik het in de verdediging niet zo zitten omdat ik het idee had dat ik op het middenveld harder nodig was dan achterin. Nu is dat anders en speel ik graagt als laatste man, mocht dat van me gevraagd worden.' Mouwen opstropen Na een, op z'n zachtst gezegd, turbulent seizoen dient Ajax zich in dit voetbaljaar weer op te richten. De oefencampagne heeft bij VERKEERSBORDEN (ffllfl# TEKSTBORDEN OtREKT KLAAR! Q 230040 17

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1988 | | pagina 17