EREGASTEN Drs. E. van Thijn Burgemeester van Amsterdam ir. A.J. de Boef President commissaris Olympisch Stadion J. van Duijn Wethouder Sport van Amsterdam J.W. van Marle Voorzitter KNVB BESTUUR STICHTING INTERNATIONAAL VOETBALTOERNOOI AMSTERDAM Dagelijks bestuur Drs. S.C. Bakkenist Voorzitter J.H. van Zanten Algemeen organistatie en sekretariaat LEDEN M.K. Bal A. Brandsteder Jhr. P. van Riemsdijk O. Roffel Drs. P.C. Schop Mr. C. Stol A.G. van Velzen Zoals gebruikelijk hebben wij ons uiterste best gedaan u een aantrekkelijk programma voor te schotelen op de veertiende editie van het Amsterdam- toernooi. Mede gezien het prachtige resultaat van ons nationale elftal op het E.K. '88, het voorbeeldige gedrag van het supporterslegioen met de daaropvolgende, onvergetelijke ontvangst van de stad Amsterdam, moet ook het aanstaande Amsterdam 713 één groot voetbalfeest worden. Aan de deelnemers zal het niet liggen. Klinkende namen zoals het Portugese Benfica, altijd in de Europese top, en het Italiaanse Sampdoria, in de kompetitie als derde geëindigd achter Milan en Napoli én winnaar van de nationale beker. Met bovendien vier internationals, waar onder de jonge spitsen Vialli en Mancini, een sterke deelnemer. Een grote trekpleister is ongetwijfeld de regerend kampioen van Brazilië, Flamengo uit Rio de Janeiro. Flamengo heeft vijf internationals in de gelederen en speelt haar eerste wedstrijd tegen Ajax. Datzelfde Ajax heeft veel nieuwe gezichten waarnaar wij met buitengewone belangstelling uitzien. Scheidsrechter bij die wedstrijd is niemand minder dan de Fransman Michel Vautrot, de man die de E.K.- finale Nederland-Rusland zo voortreffelijk leidde. Wij wensen u een aangenaam en sportief weekend. drs. S.C. Bakkenist voorzitter Stichting Internationaal Voetbaltoernooi Amsterdam Drs. E. van Thijn De burgemeester van Amsterdam 1988 zal zonder twijfel in de voetbalannalen worden bijgeschreven als één van de meest succesvolle jaren, die het Nederlandse voetbal kent. Finaleplaatsen in twee Europese cups, winnaar in de Europa Cup voor Landskampioenen. Maar onvergetelijk zal het Europese voetbaltoernooi in Duitsland blijven, evenals de ongeëvenaarde ontvangst van de Europese kampioenen bij terugkeer in Eindhoven, op weg naar- en in Amsterdam. Dat doet velen uitzien naar nieuwe wedstrijden en hopelijk nieuwe overwinningen. Nog voor de start van de nieuwe Kompetitie is de veertiende versie van het Amsterdam-700 toernooi een prima gelegenheid. Het mediterrane en het latijnse voetbal -toch vaak een garantie voor kwaliteitsvoetbal- is dit jaar sterk vertegenwoordigd. Ik hoop in ieder geval op een sportief toernooi en op goede wedstrijden. De Stichting Internationaal voetbaltoernooi Amsterdam heeft geen angst voor het getal 13. Na de zeer succesrijke opvoering van het toernooi 712 is de nummering normaal voortgezet, zoals dat van 1975 af het geval is geweest. Het toernooi is namelijk gestart in dat jaar, toen de hoofdstad zeven eeuwen oud was. Sinds de première van 700 hebben het bestuur van de Stichting en organisator Jack van Zanten in het bijzonder er naar gestreefd het publiek een toernooi van allure te bieden. De beste clubs van Europa en Zuid Amerika zijn in het Olympisch Stadion te gast geweest om met Ajax om de grote beker te strijden. Ook ditmaal mag de buitenlandse bezetting er zijn en vooral het Braziliaanse Flamengo is een interessante deelnemer. Als voorzitter van de Stichting heet ik u allen van harte welkom en ik spreek gaarne de wens uit, dat het toernooi 713 een opmerkelijk nummer zal worden in de geschiedenis van dit Amsterdamse voetbalevenement.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1988 | | pagina 3