Arie Haan Marco van Basten Jesper Olsen Peter Boeve Gerald Vanenburg Ronald Spelbos Erwin Koeman Keje Molenaar keer dus Johnny Bosman in De Meer, als favoriet van Sjaak. In de Europa Cupfinale van 1971 nam Arie Haan in de rust de plaats in van Sjaak Swart. Daar was Sjakie natuurlijk niet zo blij mee maar het deed niets af aan de vriendschap tussen beide spelers. Vandaar dat Arie, momenteel trainer-coach van VfB Stuttgart, vanmiddag acte de présance geeft bij de galawedstrijd. De bijna veertigjarige Haan kwam als achttienjarige van WW Winschoten over naar Ajax. De internationale pers kwam superlatieven te kort om de prestatie van Marco op het Europees Kampioenschap te omschrijven. onder Sjakie's favorieten en heeft dus nog een fantastische karrière voor de boeg. Sinds Jesper Olsen Ajax inruilde voor Manchester United is zijn vorm eigenlijk nooit meer geweest wat het Amsterdamse publiek van de Deense vlo gewend was. Misschien dat de geen werkelijke 'hard-feelings' zijn. Na het voortreffelijke EK van Erwin mag dat ook niet' Wellicht zal Peter Boeve vanmiddag niet in aktie komen maar de vroegere linksachter met het grote Ajax-hart zal zeer zeker aanwezig zijn. Een aanwezigheid die Sjaak ten volle Razend populair en voorzien van een magische klasse is Marco van Basten. Zijn surplus aan techniek en inzicht laat Marco voor Sjaak graag nog eens de vrije loop voordat hij gaat genieten van een welverdiende vakantie. Vanmiddag zien we Marco terug in De Meer als één van Sjakie's favorieten en met de titel van 'Beste speler van het EK' achter zijn naam. De Utrechter met het Amsterdamse hart kan rekenen op een staande ovatie in het Ajax-stadion. Nóg een Oranje-held temidden der oude en jongere coryfeën. Als 'Geraldinho' veroverde Vanenburg de harten van de Ajax-supporters met zijn verfijnde techniek en zijn talloze, vaak fraaie assists. Uit het jonge, dartele voetballertje dat op zijn zestiende in de Ajax-hoofdmacht debuteerde is een rijpe, volwassen voetballer gegroeid die echter altijd een speler zal blijven waar de fijnproevers van smullen. Gerald is met zijn 24 jaar één van de jongsten grasmat van het Ajax-stadion wonderen doet. Aan het publiek zal het niet liggen want dat draagt Jesper Olsen nog steeds op handen. Echte klasse verloochent zich niet en dat zal deze Favoriet van Sjakie vandaag graag bewijzen. 'Spellie' mag afgekeurd zijn voor het betaald voetbal, de reus die zo jammerlijk de triomf van Oranje op het EK aan zijn neus voorbij zag gaan kan heden wel aantreden in het sterrenteam van Sjakie's Favorieten. De laatste keer dat Erwin Koeman in De Meer speelde, met Oranje in de benefietwedstrijd voor Rob de Wit moest hij, als KV Mechelen-speler, een fluitconcert trotseren. Het feit dat Sjaak Swart Erwin uitnodigde voor zijn galawedstrijd onderstreept dat er waardeert van Boeve, die ook het komende seizoen de kleuren van Beerschot verdedigt. Voor Volendammers heeft Sjaak Swart altijd een zwak gehad. Zeker ook omdat bij de jongens uit het vissersdorp het voetbal met een hoofdletter 'V' wordt geschreven. Keje Molenaar is één van de exponenten van het op techniek en spelvreugde gebaseerde Volendamse voetbal. Daarom misstaat 'Kees van Keetje', kortweg 'Keje' niet tussen Sjakie's favorieten. We zien Jesper Olsen, hier in aktie tegen zijn toekomstige club Manchester United, weer terug op zijn vertrouwde stek aan de linkerkant. Jespertje was altijd een publiekslieveling van het Amsterdamse pu bliek en het moet ook hem goed doen om zijn vroegere fans te begroeten. 8

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1988 | | pagina 8