SJAKIE'S FAVORIETENTEAM STERREN VAN GISTEREN EN VANDAAG BUNDELEN DE KRACHTEN Jean-Marie Pfaff Johan Neeskens Ruud Krol Sören Lerby Frank Rijkaard Gerrie Mühren Johan Cruijff Johnny Bosman Een keur aan voetbalsterren valt vanmiddag te bewonderen in het Favorietenteam van Sjaak dat het op gaat nemen tegen het nieuwe Ajax. De selektie van Sjakie's Favorieten spreekt geweldig tot de verbeelding en een ieder is nieuwsgierig naar de vorm van - vooral - de oudere spelers die in de jonge garde Europese kampioenen zulke fantastische opvolgers hebben. De sterren uit de jaren zeventig spelen in de galawedstrijd ter ere van Mister Ajax samen met de jongens van '80 en dat kan niet anders dan een heel fijn elftal opleveren. In vogelvlucht lopen we de selektie van Sjakie's Favorietenteam door: De Belgische nationale doelman én sluitstuk van FC Bayern München hoort niet alleen tot de beste doelverdedigers ter wereld maar heeft in de loop der jaren ook naam gemaakt als showman. Wie bijvoorbeeld de erewedstrijd voor Michel Platini heeft gezien, ruim een maand terug in Nancy, weet dat er op amusementsgebied ook het één en ander van Pfaff te verwachten is. 'De Nees' weer terug in De Meer. De man die als achttienjarige zijn debuut maakte in het Ajax-stadion en meteen de harten van de fans veroverde is nog steeds ongemeen populair. Dat is trouwens overal zo waar Neeskens heeft gespeeld, dat komt door zijn hartveroverende stijl van voetballen. Grote klasse paarde Johan steeds aan een tomeloze inzet. Op dit ogenblik vertoeft Neeskens in Zwitserland met vrouw Marlis en dochter Tamara. Het afgelopen seizoen was Nees nog aktief voor de Zwitserse derde divisie-club FC Baar. De op 15 september 1951 geboren Neeskens speelde achtereen voor RCH, Ajax, Barcelona, New York Cosmos, FC Groningen, Kansas City en FC Baar. Weer een legendarische naam. Ruud Krol, record-international met 83 wedstrijden en geboren Amsterdammer, trekt voor Sjakie weer zijn schoenen aan. De ras- Amsterdammer woont tegenwoordig in Frankrijk en keert sinds lange tijd weer terug in De Meer waar hij fantastische triomfen vierde voordat hij in 1980 via Vancouver Whitecaps naar Napoli vertrok, 'ns kijken of Ruuds formidabele lange bal nog niet aan slijtage onderhevig is. Hoewel Soren bij de 'vijand' speelt heeft de Deense kanjer altijd een plaatsje in het hart van Sjakie Swart behouden. Hij is er dan ook bij, vanmiddag, in het stadion waar zijn profkarrière begon. Op 1 februari van dit jaar werd Soren dertig jaar en juist in dat jaar mocht Soren het genoegen smaken om eindelijk een Europese titel in de wacht te slepen. Zodat Sjaak niet langer kan zeggen: 'Mond houden, zorg jij nou eerst maar eens dat je iets wint!' 'Natuurlijk speel ik voor Sjaak', riep Frank Rijkaard toen hij werd uitgenodigd om deel uit te maken van de Favorietenselektie van Paco. Ondanks de zo mooie maar zo vermoeiende triomf in het Europees Kampioenschap, waar Frank uitgroeide tot één van de absolute uitblinkers, denkt hij er nog steeds zo over. Het zal een genot zijn om de kersverse Milan-speler nog eens de bal te zien beroeren in De Meer. Een sieraad van een voetballer was altijd Gerrie Mühren, de linkermiddenvelder met de verguldde techniek van het Ajax-elftal uit de jaren zeventig. De Volendammer heeft misschien iets van zijn snelheid maar nog niets van zijn inzicht en technisch vermogen verloren. Dat zal de nu 42- jarige oud-international vanmiddag nog eens bewijzen. Neerlands beste voetballer aller tijden is ook één van Sjaaks beste vrienden. Logisch dus dat de legendarische Nummer Veertien tot de selektie hoort en Sjakie hoopt van harte dat Johan zijn invitatie honoreert. Een nadere of hernieuwde kennismaking met het Fenomeen, die het nieuwe seizoen aan de slag gaat bij FC Barcelona, is overbodig. Het zal voor Johnny Bosman een wat vreemde gewaarwording zijn om voor het eerst tégen Ajax te voetballen. Aan het eind van vorig seizoen hakte de superschutter de knoop door en vertrok naar KV Mechelen. Nog één Een maand geleden speelden diverse prominenten die vanmiddag ook in De Meer zullen aantreden in de benefietwedstrijd voor Rob de Wit. Frank Rijkaard die op zo'n fantastisch EK kan terugkijken is één van de toppers die graag in Sjakie's Favorietenteam meedoen. 7

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1988 | | pagina 7