DE AJAX-SELEKTIE HANS WERDEKKER RON WILLEMS STEFAN PETTERSSON MARK VERKUYL WIM JONK Vanmiddag presenteert Ajax in de galawedstrijd tegen Sjakie's favorieten voor het eerst de nieuwe selektie voor het seizoen dat voor ons ligt, 1988- 1989. Wie de ontwikkelingen op de transfermarkt een beetje gevolgd heeft weet dat Ajax zich op de markt danig heeft geroerd. Zeker vijf voetballers hebben de selektie versterkt en zij moeten naast de al aanwezige Ajax-klasse er voor gaan zorgen dat de aansluiting met landskampioen PSV weer verkregen wordt. Is de wedstrijd tegen Sjakie's Favorieten-team misschien niet de juiste graadmeter om de oude- en nieuwe Ajacieden te beoordelen (de aanvang van de training is namelijk officieel pas op maandag 11 juli), het is natuurlijk een goede gelegenheid om het elftal en met name de nieuwelingen te leren kennen. Voor het eerst ook in het nieuwe voetbaljaar zal coach Kurt Linder zijn discipelen onder zijn hoede hebben. We maken van de gelegenheid gebruik om de nieuwe aankopen in kort bestek aan u voor te stellen. Hans Werdekker zal deze zomer vast wel eens hebben zitten nadenken over zijn voetballoopbaan. Die mag op z'n minst opmerkelijk genoemd worden want speelde deze flink uit de kluiten gewassen stopper twee seizoenen geleden niet nog in de betrekkelijke anonimiteit van het amateurvoetbal? EDO was toen zijn club en het is te danken aan de scherpe blik van Willem ll-trainer Piet de Visser dat Werdekker (geboren op 30 september 1959) zijn wat late entree in het betaalde voetbal maakte. In het shirt van de tricolores maakte de centrumverdediger direkt furore. Zijn kracht ligt niet alleen in de lucht maar als het moet doet hij ook in aanvallend opzicht van zich spreken. Na het wegvallen van Ronald Spelbos moet Hans Werdekker de nieuwe Ajax-rots in de branding worden. De ster van Ron Willems schittert al een paar jaar aan het voetbalfirmament. De zeer talentvolle middenvelder viel al op in de periode dat hij voor PEC Zwolle speelde. Als UEFA-international oogstte Ron Willems in die tijd al internationale lauweren en na zijn overgang naar FC Twente veroverde hij ook een vaste plaats in het Jong Oranje-elftal. Het liefst bezet Willems, die op 20 september 22 jaar wordt, een positie wat vooruitgeschoven op het middenveld. Zijn grote kracht ligt naast een voortreffelijk aktieradius in een uitstekend schot en een meer dan redelijke kopkracht. Het afgelopen seizoen trof Ron elf keer doel voor FC Twente, de club waar hij twee seizoenen geleden onderdak vond. Het liefst voetbalt Willems dus in een aanvallende rol, maar ook op andere posities komt hij goed tot zijn recht. Verdedigend op het middenveld, scherp aanvallend in de voorhoede of zelfs als libero, Ron Willems kan er uit de voeten. Uit Zweden haalde Ajax een nieuwe centrumspits: Stefan Pettersson. De man die we vanmiddag in De Meer helaas nog niet in aktie zullen zien: de Zweed Stefan Petterson die Ajax kracht in de spits moet geven. Pettersson kwam over van IFK Göteborg. De net 25-jarige Zweed is één van de vele spelers die IFK Goteborg in de laatste jaren met lede ogen heeft moeten laten vertrekken naar het buitenland. De rossige Pettersson zal er vanmiddag als enige nieuweling helaas niet bij zijn maar het Ajax- publiek mag in de toekomst best wat van hem verwachten. Tien keer kwam Stefan voor het nationale elftal van Zweden uit, veelal als tweede spits naast mannen als Torbjörn Nilsson, Johnny Ekström, Lasse Larsson of Dan Corneliusson. Jammer dat we Stefan hedenmiddag niet in het Ajax- shirt kunnen bewonderen maar binnenkort zal de 1.82 meter lange en 81 kilo zware aanvaller wel degelijk van zich doen spreken. Alweer enige jaren hoort Mark Verkuyl tot de betere linkervleugelverdedigers van Nederland. Toch is Mark pas 24 jaar. Als jonge en veelbelovende speler maakte hij bij FC Utrecht kennis met het Eredivisievoetbal. In de opleidingselftallen van FC Utrecht was hij vaak als linkermiddenvelder opgesteld maar in het eerste elftal werd de linksback-positie een prooi van Verkuyl. Twee jaar geleden plukte FC Groningen Mark weg bij FC Utrecht en ook in het Groningse maakte hij zich, ondanks de wat tegenvallende resultaten van de Groningers, waar. Mark kan goed uit de voeten als mandekker maar verloochent zijn meer aanvallende afkomst allerminst. De voorlopig laatste toevoeging aan de Ajax-selektie is die van Volendammer Wim Jonk. Vorig jaar in de eerste divisie kroonde Wim zich tot topscorer maar dat wil niet zeggen dat hij een pure spits is. Jonk is een middenvelder met grote mogelijkheden die hij het liefst natuurlijk aanvallend toont Opvallend zijn een grote voetbalintelligentie en zijn uitstekende techniek. Ook vanwege een blessure én het degradatievoetbal dat Volendam vorig jaar lange tijd moest spelen had Wim Jonk niet zo'n geweldig seizoen. Maar de pure klasse is zeker aanwezig en die zal zich bij Ajax zeker doen gelden. Niet alleen door zijn technische mogelijkheden en zijn vlammende schot maar zeker ook door zijn voorbeeldige instelling is de 21-jarige Wim Jonk een voetballer waaraan het Ajax-publiek nog veel plezier zal beleven. 5

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1988 | | pagina 5