SJAKIE VIJFTIG HULDE AAN DE KAMPIOENEN Deze zaterdagmiddag (én avond) staat natuurlijk helemaal in het teken van Sjakie Swart die morgen zijn vijftigste ver jaardag viert. Maar onder zijn favorieten zijn tal van jongens die wat extra aandacht best verdienen en die gefêteerd mogen worden. We hebben het uiteraard over de Oranje-helden die hedenmiddag ter ere van Sjaak Swart gaan opdraven. Zit alles mee dan zullen aan Ajax-zijde Jan Wouters, Johnnny van 't Schip, Aron Winter en Arnold Mühren aanwezig zijn. Allemaal jongens die een wezenlijk aandeel hebben gehad in die prachtige triomf van het Nederlands elftal en die met het Europees Kampioenschap geschiedenis hebben geschreven. Vanmiddag zijn ze in De Meer te bewonderen en het valt bijzonder te prijzen dat ze, ondanks de verschrikkelijk ver moeiende weken in West-Duitsland (en de feestweek daarna) Sjaak niet hebben laten vallen, maar per sé aanwezig wilden zijn. Ook wat dat betreft zijn het ware kampioenen. Overbodig te zeggen dat de Oranje-helden met een ovatie door het publiek zullen worden verwelkomd. 'Paco', 'de Oude Meester', 'Black' maar vooral 'Mister Ajax'. Het zijn een paar van de bijnamen van één van de grootste en trouwste voetbalzonen die de AFC Ajax, dat voetbalinstituut uit Amsterdam, ooit voortbracht. Bij zijn leven is Sjaak Swart al een legende en de enorme populariteit waarin de rechtsbuiten zich tijdens zijn aktieve karrière mocht verheugen is, in tegenstelling tot vele andere 'lotgenoten' na zijn loopbaan alleen maar vergroot. Sjakie is Ajax. Zijn intense en onvoorwaardelijke clubliefde maakt hem tot een laatste der Mohikanen in de steeds minder clubgebonden sportwereld maar die clubliefde wordt wel alom gewaardeerd. Door vriend en vijand, voor zover er van vijanden sprake kan zijn. Dat iedereen, van de spelers van Sjakie's Favorietenteam tot het Ajax- elftal met de nieuwe spelers, van het bestuur van Ajax tot het publiek, met graagte acte de présance geeft op het voetbalfeest ter ere van Sjakie's vijftigste verjaardag, onderstreept dat Mister Ajax enorm geliefd is. De Europese Kampioenen die toch moeten snakken naar rust en vakantie, de Oude coryfeën die van heinde en verre naar Amsterdam zijr gekomen, de Ajacieden die officieel nog niet in training zijn voor het aankomende seizoen, zij willen er allemaal aan meewerken dat Sjakie's feest een onvergetelijke happening wordt. Een keur aan voetbalartiesten treedt vanavond voor en met Sjakie op in De Meer, de voetbaltempel waar Sjaak zoveel van zijn triomfen vierde en waar hij nog steeds bijna dagelijks zijn gezicht laat zien. Sjakie Vijftig. Het wordt een grandioos voetbalfeest waarbij u niet alleen uw hart kunt ophalen aan de sterren van vroeger maar waarbij u ook kennis kunt maken met het nieuw Ajax, het Ajax zoals het komend seizoen gaat manifesteren met een nieuw, fris elan. 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1988 | | pagina 3