Profiel van Frank Verlaat r De karriere van Frank Verlaat, net twintig jaar geworden, ontwikkelt zich volgens een opmerkelijk stramien. Vorig jaar verscheen hij schijnbaar uit het niets om aan het slot van het seizoen opeens een wezenlijk aandeel te hebben in de Europa Cupwinst en de herovering van de KNVB-Beker. Dit seizoen was het aanvankelijk weer stil rond de kopsterke verdediger totdat de Europa Cupwedstrijden tegen Hamburger SV zich aandienden. Blessures teisterden de Ajax-ploeg en weer werd er niet vergeefs een beroep gedaan op de kwaliteiten van Verlaat. De schijnwerpers op de jonge Haarlemmer doofden weer maar nu, aan het eind van dit seizoen is Frank wederom een vertrouwde en te vertrouwen verschijning in het Ajax- elftal. Vorige week zondag bezorgde zijn droge knal met het favoriete linkerbeen Ajax twee punten in de wedstrijd tegen VW. Het was niet zijn eerste doelpunt in Ajax-1, maar net als zijn goal vorig jaar in de bekerreplay in- en tegen Groningen was het een heel belangrijke. Al met al reden genoeg om Frank Verlaat weer een beetje beter te leren kennen. En dat doen we aan de hand van onderstaand profiel. Naam: Franciscus Maria Verlaat. Geboren: 5 maart 1968 te Haarlem. Burgerlijke staat: ongehuwd. Opleiding: Na vijf jaar Athenaeum heb ik mijn HAVO- diploma gehaald. Lengte: 1.86 m. Gewicht: 79 kg. Vorige club: TYBB uit Haarlem. TYBB staat voor The Yellow Black Boys. Bij Ajax sinds: mijn vijftiende jaar, ik was 2e jaars B-junior. Getraind onder: bij TYBB onder Bert de Nieuwe, bij het Haarlems Jeugdelftal onder Hans Spiers, bij de Nederlandse selekties onder Bert van Lingen, Dick Advocaat en Leo Beenhakker, bij Ajax onder Dick de Groot, Bruins Slot, Cruijff, Hulshoff en Haarms. Debuut Ajax-1: Drie dagen voor de Europa Cupfinale, 10 mei 1987, FC Utrecht-Ajax, 2—1. Ik speelde tegen Van Loen. Officiële wedstrijden voor Ajax: 15. Doelpunten: 2. Internationale lauweren: Nederlands elftal 14/15, 15/16- jarigen en UEFA-elftal. In totaal zo'n 16 wedstrijden. Hoogtepunt: Wat denk je? Natuurlijk de Europa Cupfinale van vorig jaar. Op het moment was het zo onwerkelijk, een jaar eerder speelde ik met Aron Winter en Rob Witschge nog in het tweede en keek ik op TV naar zo'n finale en opeens stond ik zelf met die beker in mijn handen! Dieptepunt: Een echt dieptepunt heb ik nog niet gehad. Afkloppen. Mooiste stadion: Het Volkspark-stadion van HSV maakte door de sfeer veel indruk maar het Olympisch Stadion van Athene was eigenlijk mooier. Favoriete voetballer: die heb ik niet echt maar voetballers als Maradona en Butragueno, spelers die iets extra's hebben, spreken me aan. Favoriete club: Ajax natuurlijk. Beste sportman/vrouw: ik heb bewondering voor sporters die heel veel voor hun sport moeten doen en daar in geld niet zoveel voor terugkrijgen. Triatleten bijvoorbeeld. Favoriete positie: stopper. Vroeger, bij TYBB speelde ik libero maar toen ik bij de Oranje-selektie kwam was er al 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1988 | | pagina 4