AJAX-WIL EM II Europa Cupplaatsen leden en seizoenkaarthouders 3 Magnifiek, in één woord magnifiek. Zo mag de prestatie van Ajax afge lopen woensdagavond in het zwoel Marseille wei gekwalificeerd wor den. De ploeg van het trainerstrio Hulshoff-Kohn-Haarms legde tegen Olympique een fantastische proe ve van bekwaamheid af en mag door de 3-0 overwinning in het Stade Vélodröme vrolijk knipogen naar de Europa Cupfinale. Johnny van 't Schip c.s., de laatste periode graag het onderwerp van simpel cynisme, hebben laten zien wat ze werkelijk in huis hebben en deden daarmee een mooie domper op de hatelijkheden uit het Anti- Ajax-kamp. De supporters, die in Frankrijk moeten hebben genoten, zullen beseffen dat ze weer als één man achter hun ploeg moeten gaan staan. Van Stanley Menzo tot Johnny Bosman, van Frank Verlaat tot Robbie Witschge, van Jan Wouters tot Arnold Mühren, ze verdiénen het. 'Pieken naar de Europ Cupwedstrijden' heette het uit de mond van Barry Hulshoff en dat is ondubbelzinnig waarge maakt. De ongekende triomf (wel ke ploeg presteerde het in het ver leden een uitwedstrijd in de halve finale met 3-0 te winnen?) geeft Ajax en zijn aanhang nieuwe impul sen. Impulsen die moeten leiden naar een flonkerend seizoenslot. Willem II: topper En dan gaan we het nu na alle Europese overpeinzingen, over Willem II hebben. Er moet werkelijk een enorme duik in het voetbalverleden genomen worden om de Tilburgers op een vergelijkbare positie te vinden als waar de tricolres nu staan. Zeker wanneer we de ontwikkelingen van de Nederlandse voetbalhierachie in aanmerking nemen mogen we de presentaties van Willem II in dit Eredivisiejaar gerust vergelijken met die van het eerste seizoen dat er in Nederland officieel betaald voetbal werd gespeeld. In dat eerste seizoen (1954-1955), na samensmelting van de 'wilde-'voetbalbond en de KNVB) werd Willem II namelijk landskampioen. In een zuid- Nederlands onderonsje, NAC, PSV en Eindhoven waren de tegenstanders, werd de Kampioenskompetitie gewonnen. Negen jaar later leefden de Tilburgers weer eventjes op met de winst van de KNVB-Beker. Die triomf leverde zowaar Europa Cupvoetbal op maar in de eerste ronde stuitte het op het roemruchte Manchester United. In Tilburg werd een 'Wereld prestatie' geleverd door Mancunian op 1—1 te houden, maar op Old Trafford maakten Dennis Law, Bobby Charlton, David Herd, Pat Crerand en Bill Foulkes korte metten. Het werd 6-1 maar Willem II had toch maar op Old Trafford gespeeld! Op de, door achterstallige wedstrijen verminkte, ranglijst bezet Willem II momenteel de zesde plaats. Dat op zich ziet er misschien niet zo spektakulair uit maar er zit meer in en, belangrijk, er wordt uitstekend voetbal gespeeld in Tilburg. Het feit dat Willem II zich vorig seizoen via de nakompetitie wist te kwalificeren voor de Eredivisie maakt het avontuur nog wat smeuiiger. De frisse manier van spelen, geheel naar de aard van de trainer Piet de Visser, zette Willem II, op het hoogste plan beland, frank en vrij door. Een beetje mazzel in de eerste wedstrijden, een serie positieve resultaten en het vertrouwen en zelfbewustzijn van Willem II kon niet meer stuk. Bekijken we het voetbalmozaiek van Piet de Visser dan zien we een schakering van voetbalnamen die de gemiddelde voetballiefhebber vrijwel niets zegt en types die hun sporen in het betaalde voetbal al flink verdiend hebben. Afgelopen weekend kwam Willem II tegen FC Utrecht in het veld met de volgende formatie: onder de lat Ton Verkerk. In de defensie op rechts Patrick Cohen, in het centrum het duo André Stafleu (libero met inschuivende opdracht)- Hans Werdekker en op links Fons Mallien. Drie man op het middenveld, hoewel, eigenlijk drie-en-half want rechterspits Bud Broeken verleent regelmatig hand en spandiensten op het centrale gedeelte. De andere drie middenvelders waren tegen FC Utrecht René Wolfs, Johan Feskens en de ons welbekende Edwin Godée. Laatstgenoemde laat af en toe zien dat het nut heeft om regelmatig op vrije trappen te oefenen. Het maatgevoel en de traptechniek maken van de vroegere UEFA-internationale, die, voor hij naarTilburg vertrok bij Ajax speelde, een man die zijn medespelers in stelling kan brengen maar ook zelf een beslissende knal kan geven in huis heeft. Voorin laat Bud Broeken (net als Godée ook een goede traptechniek maar dan in het rechterbeen) zich dus niet alleen als rechterspits, maar ook iets terug zien. Voor de pure spitsplaatsen beschikte Pief de Visser vorige week zaterdag over de Brit Mark Farrington en het talent Frank van Straalen. Voor de start van de tweede kompetitiehelft besloot Willem II ook tot de koop van Guus van der Borgt. Deze gold jarenlang als een groot talent bij NAC en De Visser hoopt dat de aanwezige kwaliteiten er bij Willem II beter uitkomen. Een andere aanvaller die zich beschikbaar houdt is Kevin Maddock. Hoog voetbal peil Dit gezelschap voetbalt wekelijks veel mensen bij elkaar in het Gemeentelijke sportpark van Tilburg en die mensen worden met aantrekkelijk en onbevangen voetbal op hun wenken bediend. Terecht wordt Willem II gezien als dé aangename verrassing van het seizoen. Daarbij is het prettig te zien dat een zo positieve, gedreven trainer als Piet de Visser de eer krijgt die hij verdient. Onlangs verbond hij zich voor onbepaalde tijd aan de tricolres. Een uniek feit en de onderstreping dat de zaken uitstekend klikken in Tilburg. Het Amsterdamse publiek kan er zeker van zijn dat het voetbalpeil hedenavnd van goed gehalte is. Een blik op het rijtje uitslagen van de afgelopen jaren wijst in de richting van een doelpuntrijk duel en ook dat zal de bezoeker van De Meer behagen. Steeds weer wanneer Ajax uit wijkt naar het Olympisch Stadion voor het spelen van Europa Cup wedstrijden, zoals nu bij de wedstrijd tegen Olympique Mar seille, komt het tot misverstan den wat betreft de toegewezen plaatsen van de seizoenkaar thouders en clubleden. Vooral de seizoenkaarthouders van de Reijnoldstribune kijken nog al eens verbaasd wanneer ze voor de Europa Cupwedstrijden wor den verwezen naar één van de onoverdekte vakken in het Olym pisch Stadion. Ajax wil daar graag klaarheid in scheppen. In de eerste plaats is het zo dat geen andere club die deelneemt aan Eurpa Cupvoetbal bijvoor beeld PSV, haar leden en sei zoenkaarthouders gratis toegang geeft tot de Europa Cupwedstrij den. In feite is het zo dat de UEFA dat ook niet accepteert maar Ajax heeft zich hieraan altijd onttrokken. Ajax wil zijn vaste klanten namelijk toch graag het privilege gunnen ook de Europa Cupwedstrijden gratis mee te beleven. Om de seizoen kaarthouders en leden nog meer tegemoet te komen verleent Ajax hen ook voorrang bij het kopen van de betere plaatsen.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1988 | | pagina 3