AJAX-VW 3 Op papier staat er ons vanavond een heuse Eredivisietopper te wachten. Ajax-VW is immers het duel tussen de als nummer twee geplaatste, Ajax en VW dat zeer verrassend deel uitmaakt van een uitgebreide groep die aast op de derde plaats. Een wedstrijd dus die het predikaat "topper" dus mag voeren. Ajax-VW is niet alleen daarom interessant. De eclatante nederlaag die Ajax eerder dit seizoen in de Limburgse "Koel" leed doet ook de Amsterdamse revanche-gedachte opbloeien. Hoewel velen met de gedachte al in Marseille zullen zitten mag het karwei VW natuurlijk niet met de Franse slag worden aangepakt. Op tweeërlei gronden zou dat een ernstige misrekening zijn. In de eerste plaats is Ajax het professioneel aan het eigen publiek verplicht met de juiste instelling in het veld te verschijnen en zich volledig te geven. In de tweede plaats kan een verslapte houding tegenover dit kompetitieduel doorwerken in de halve finale die aanstaande woensdag in Zuid- Frankrijk op het programma staat. Natuurlijk, het zijn zware weken maar is dat niet waar iedere voetballer juist van droomt? Veel wedstrijden spelen, van de ene belangrijke match naar de andere leven en strijden op meer dan één niveau, dat is pas echt bezig zijn met je vak. Toch moet enige voorzichtigheid Ajax niet zonder meer kwalijk worden genomen. De verschillende bessures, die een aantal veranderingen in de opstelling teweeg brachten, zorgden ervoor dat de balans wat uit evenwicht raakte. Goede wedstrijden worden met mindere-afgewisseld maar belangrijk blijft dat de elf die in het veld staan zich volledig geven. Wanneer de inzet optimaal is zal de supportersschare begrip kunnen tonen voor de wisselende vorm. En wanneer er tegen Olympique Marseille weer een mooi resultaat uit de bus rolt is heel Amsterdam weer blij. We hadden het over blessures en wat dat betreft is het opvallend dat vooral verdedigers de ziekenboeg vullen. Rots-in-de-branding Ronald Spelbos liet enkele weken terug doorschemeren dat hij ernstig rekening houdt met afscheid van de voetbalsport. Zijn knieblessure speelt hem zodanig parten dat hij niet kan voetballen zoals hij dat wil. En dat is: meer dan honderd procent inzet en scherpte. Vooralsnog ziet het er naar uit dat Ronald die kriteria niet kan waarmaken en dat Ajax op zoek moet naar een goede vervanger. Eerder al was de revelatie Danny Hesp na een wilde aktie van FC Den Bosch-verdediger Van den Hoorn, zijn uitzicht op een fonkelend seizoenslot kwijtgeraakt en twee weken terug diende ook Peter Larsson zich als zorgenkind aan. De schouder wipte tijdens een onschuldige aktie in de wedstrijd tegen Fortuna Sittard uit de kom en dat was na een eerder voorval, uit tegen FC Porto, de tweede keer. Deze week moest Peter zich bij de Zweedse nationale ploeg melden voor het vierlandentoernooi in Berlijn en het is té hopen dat de Zweedse bondscoach Nordin ook de Ajax- belangen wat in het oog houdt. VVV Deinend op de golven van succes komt VW de Meer binnendobberen. De Venlonaren maken een bijzonder goed seizoen door en zijn het vlaggeschip van Limburg. Via een mogelijke nakompetitie is de primeur van Europees voetbal zelfs mogelijk. Een ongekende weelde voor de club die met een duidelijk beleid de juiste weg naar de top heeft gevonden. Afgelopen zondag toonde VW haar veerkracht door in eigen omgeving niet bij de pakken neer te gaan zitten toen FC Den Haag binnen vijfentwintig minuten met 2-0 voorstond. De Venlonaren gooiden er een schepje bovenop en trokken uiteindelijk toch de zege naar zich toe (3-2). Aan zelfvertrouwen van VW zal derhalve, ondanks de vele rivieren die op weg naar Amsterdam werden overgestoken, meer dan redelijk zijn. Een uitstekende doelman, John Roox, een hechte verdediging, een evenwichtig middenveld en een aanval waarin snelheid en brutaliteit zijn verenigd. Dat is kort geschetst het "gezicht" van VW. Tot de meest opvallende voetballers horen naast de leider op het middenveld Remy Reijnierse ook Stan Valckx en de net voor het sluiten van de transfermarkt aangetrokken Guy Francois. Voor heel wat mensen is het misschien nog niet zo duidelijk maar met name Stan Valckx is een speler die zijn gewicht in goud waard is. "Polivalent" noemen ze zo'n speler die op, om het even welke plaats hij speelt, helemaal voldoet. Naast bouw en breekwerk kan Stan ook nog scoren en het liefst maakt hij de belangrijke goals. Ja, Valckx is een voetballer die wat extra's aan zijn team toevoegt. VW, één punt in De Meer... Of het vanavond in De Meer voldoende zal zijn om Ajax een loer te draaien is zeer de vraag. In Amsterdam kwam VW ooit eens tot een gelijkspel. Dat gebeurde in het zwaar bestofte verleden van het seizoen 1956-1957. Daarna was er nimmer succes voor de Limburgers binnen Ajax' veste weggelegd. Ondanks de Europa-Cupsluier die het Ajax-shirt langzaam omhult en de kompetitiegedachten wat beneveld moet Ajax vanavond de ploeg van trainer Jan Reker wederom onverrichter zake huiswaarts kunnen sturen. Fidelio De ver mee terug gekomen Richard Custers van Fortuna Sittard probeert de voorzet van Arnold Müh- ren in de kiem te smoren.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1988 | | pagina 3