Kort Nieuws uit De Meer Siegfrid Kirschen fluit Ajax-Olympique Bryan Roy en Johnny van 't Schip nog drie jaar Ajax! Rydal Lopes, mascotte bij Ajax-Fortuna KNVB-Beker: Ajax tegen RKC Ajax-Olympique, de returnwedstrijd in de halve finale van het Bekerwinnaarstoernooi dat op woensdag 20 april in het Olympisch Stadion wordt gespeeld, staat onder Oostduitse leiding. Arbiter in namelijk de heer Siegfried Kirschen. Voor Ajax geen onbekende want vorig seizoen was Kirschen in De Meer aktief bij de Europacup-ontmoeting Ajax- Olympiakos. Na Olympiakos dus nu Olympique! Dit seizoen kwam Kirschen in elke Europa Cup-ronde in aktie. In de eerste ronde van het UEFA-Cuptoernooi floot hij de wedstrijd Panathinaikos-Auxerre (2-0); in de tweede ronde van het toernooi der landskampioenen had hij de touwtjes in handen bij de ontmoeting PSV-Rapid Wien (2-0). In de kwartfinale was de 44- jarige Kirschen de arbiter bij de wedstrijd tussen Atalanta-Sporting Lissabon. Atalanta won die wedstrijd met 2-0. Op donderdag 17 maart j.l. zetten Bryan Roy en Johnny van 't Schip hun handtekening onder een nieuwe verbintenis met Ajax. Voor Bryan Roy, de kwikzilveren linkerspits, was het in feite de eerste officiële verbintenis met Ajax. Zowel Van 't Schip als Roy bereikten overeenstemming voor een kontrakt met de duur van drie seizoenen. Johnny van 't Schip voetbalt al meer dan tien jaar voor Ajax. In de zomer van 1976 kwam hij als jeugdspeler over van het Amstelveense NFC om vijf jaar later zijn debuut te maken in het eerste elftal. Dat gebeurde in de wedstrijd Ajax-Haarlem, 4-1op 6 december 1981. Bryan Roy voetbalde eerst voor Vlug en Vaardig en Blauw Wit voordat hij zich bij de jeugd van Ajax meldde. Roy, die momenteel werkt aan zijn eindexamen FIAVO, debuteerde op 6 september van het afgelopen jaar in de thuiswedstrijd tegen FC Twente (6-1). De Ajax-fans zijn uiteraard bijzonder ingenomen met de zekerheid dat deze twee voetbalparels uit De Meer voorlopig nog te bewonderen zijn in het Ajax-shirt. Bij de wedstrijd Ajax-Fortuna Sittard, zondag 22 maart j.l. draafde Rydal Lopes op als de Ajax-mascotte. Na de warning-up en de presentatie met beide elftallen op de middenstip poseerde de tienjarige middenvelder van Ajax E-1 met het arbitrale trio en de beide aanvoerders, Johnny van 't Schip en Wim Koevermans. Rydal kweet zich, net als zijn voorgangers, uitstekend van zijn taak en mocht ook nog eens met zijn favoriet Aron Winter op de foto. Bij al het Europa Cuprumoer dat de supporters uiteraard behoorlijk bezighoudt zouden we het bijna vergeten: Ajax speelt natuurlijk ook nog mee in het KNVB-Bekertoernooi. Dankzij de inbreng van Ajax-2 is de kwartfinale bereikt en in die kwartfinale komt Ajax op woensdag 13 april aanstaande uit tegen het 'monster' van de eerste divisie, RKC. De Waalwijkers worden zonder konkurrentie kampioen van de eerste Divisie en kunnen tegen Ajax dus wat ervaring voor het komende seizoen opdoen. Dat het op 13 april bij RKC een bijzonder enerverende wedstrijd wordt met veel publiek is in elk geval zeker. Het Bekertoernooi, dat de afgelopen twee seizoenen steeds een triomf voor Ajax opleverde, is van groot belang. In de eerste plaats brengt winst van de Cup de zekerheid dat er weer Europees voetbal wordt gespeeld en daarbij komt dat een nieuwe overwinning in het Bekertoernooi een grote eer blijft De KNVB-Beker als prestige-object derhalve en Ajax zal er alles aan doen om de fantastische prestaties van de afgelopen twee seizoenen nog eens over te doen. 30

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1988 | | pagina 30