AJAX-INSTUIF Hennie Huisman in De Meer De 200ste van Johnny van 't Schip Jonge voetballers krijgen een kans 21 Voor-, tijdens -en na de wedstrijd Ajax-Fortuna was er meer dan gewone bedrijvigheid in De Meer .In de nieuwe show van de populaire Hennie Huisman, de 'Hennie Huisman Suprise Show', was er namelijk een hoofdrol weggelegd voor Johan Zegwaard uit Leeuwarden. De Ajax- fan uit Friesland, werd zondagmorgen 20 maart in alle vroegte verrast door Hennie Huisman die hem mee op sleeptouw nam in De Meer. Daar mocht de 15-jarige hoofdrolspeler alle geheimen van het Ajax-stadion ontdekken en zich met de spelers ophouden. Het werd een grandioze dag voor Johan die door Ajax in de kleren werd gestoken en door LOTTO van schoeisel werd voorzien. Op de foto inspekteert Hennie Huisman de voetbalschoenen van Johan voordat hij de heilige grasmat van het Ajax- stadion gaat betreden. De 'Hennie Huisman Surprise Show' werd op donderdagavond 18 maart door de KRO uitgezonden. Speelt Johnny van 't Schip vanavond mee tegen VW dan betekent dat zijn tweehonderdste officiële wedstrijd. In het eerste elftal van Ajax. Johnny van 't Schip, die op 6 december 1981 tijdens de wedstrijd Ajax-Haarlem (4-1) inviel en zo zijn debuut in de hoofdmacht maakte, kwam aan het fraaie totaal van tweehonderd wedstrijden waarvan 155 kompetitiewedstrijden, 24 Bekerwedstrijden en 18 Europa Cupduels. Daarin kwam 'De Tulp', zoals zijn bijnaam luidt, 19 keer tot scoren. Het aantal van tweehonderd kompetitiewedstrijden had al veel eerder overschreden kunnen worden wanneer Johnny in zjn derde Ajax- seizoen niet ernstig geblesseerd was geraakt. Een hernia hield hem vrijwel een volledig seizoen buiten de lijnen. Van 't Schip, die met voetballen begon bij de amateurclub NFC in Amstelveen, kwam in de zomer van 1976 naar Ajax. Kortgeleden tekende Johnny een nieuwe verbintenis met Ajax waardoor hij zeker nog drie jaar in het Ajax-shirt zal zijn te bewonderen. Ter gelegenheid van de tweehonderdste officiële wedstrijd van Johnny van Schip zal de Ajax- aanvoerder op z'n minst een mooie bos tulpen worden overhandigd! Johnny: proficiat! De Ajax-instuif is een vast terugkerende gebeurtenis in de maand april. Ook dit jaar krijgen jonge voetballertjes van elke leeftijd de kans om zich via de instuif aan de Middenweg in het Ajax-shirt te spelen en zo misschien de basis te leggen voor een glanzende karrieère. Want Ajax is natuurlijk je-van-het. Hoeveel spelers leidde Ajax al niet op die later triomfen vierden in het Nederlands elftal of met de club een Europa Cup wonnen? Teveel om op te noemen en veel van die voetballers meldden zich als klein jongetje bij de Ajax-instuif om hun kans te wagen. Natuurlijk is er niet voor iedereen een briljante karriére weggelegd maar wie niet waagt, die niet wint en voor iedere jonge voetballer is het een droom om in Ajax te voetballen, om eens op zondagmiddag de heilige grasmat van De Meer te betreden. Dit jaar vindt de beroemde Ajax-instuif plaats op 6-, 7- en 8 april. Op woensdag 6 april komen de keepers aan bod. Iedere doelman in de leeftijd van acht tot en met zestien jaar krijgt onder leiding van keeperstrainer Frans Hoek de kans om zijn kwaliteiten te tonen. De keepers gaan vanaf tien uur tot twaalf uur aan de slag. Donderdag 7 april is het om vijf uur 's middags de beurt aan voetballers van zeven, acht en negen jaar en vanaf half zeven komen op diezelfde dag de voetballers van tien en elf jaar aan bod. Op vrijdag 8 april worden om vijf uur 's middags de talenten van twaalf en derten jaar getest, om half zeven gevolgd door de voetballers van veertien en vijftien jaar. De voetballers die willen meedoen aan de Ajax-instuif moeten zich ongeveer een half uur voor het begin van hun test aanmelden in de Ajax- kantine op Voorland en vanzelfsprekend zullen er ook bij deze Ajax-instuif veel prominente spelers en trainers van Ajax aanwezig zijn. Ruim zes jaar na zijn entree in het eerste elftal is Johnny van 't Schip, bijgenaamd 'De Tulp', uit gegroeid tot een steumpilaar van Ajax. Tegenwoordig siert de aanvoerdersband zijn linkerarm.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1988 | | pagina 21