SCHEURER B.V. Aannemersbedrijf J. Scheurer Zoon H. J. E. Wenckebachweg 79 1096 AL Amsterdam Telefoon 020-930905 - Telefax 020-924113 ALLROUND IN GROTE EN KLEINE BOUWKUNDIGE PROJECTEN 11 Nog geen half jaar na de plotselinge dood van Co Prins werd Ajax deze week opgeschrikt door het onverwacht overlijden van een tweede speler uit het roemruchte elftal uit het begin van de jaren zestig. Cees Groot, de midvoor van dat team, stierf op zijn vakantie in het Sauerland aan een acute hartstilstand, pas 55 jaar oud. Cees Groot was een midvoor zoals die hoorde te zijn in de tijd dat er nog met het 'W-M-systeem' gespeeld werd: koel, nuchter en trefzeker. Afkomstig uit Westzaan, waar hij op 29 juni 1932 werd geboren, begon Groot zijn carrière bij Zaandijk, waar hij zich in de nationale amateurselectie speelde, die op 30 mei 1956 gelijkspeelde tegen de Schotten (2-2). Diezelfde zomer vertrok Groot naar Heereveen voor het begin van zijn profcarrière. Twee jaar later keerde hij terug naar zijn geboortestreek, toen Stormvogels hem en zijn zes jaar jongere broer Henk aantrok. Daar was het tweetal zo productief, dat Ajax beiden in 1959 een contract aanbood. Dat eerste seizoen bleken de gebroeders een gouden greep, die gezamenlijk 66 doelpunten scoorden van de 109 die dat seizoen opleverde. Op 10 mei 1964 tegen Go Ahead in zijn 120e en laatste competitiewedstrijd bracht Groot zijn doelpunten totaal op precies honderd. Daarna achtte Groot het, inmiddels 32 geworden, een mooi moment om weer naar de Zaanstreek terug te keren. Waar Henk nog een zeer succesvolle terugkeer naar Ajax zou meemaken, bouwde Cees zijn carrière af bij de nieuwgevormde FC Zaantsreek, waar hij al spoedig gezelschap kreeg van enkele andere oud-Ajacieden. Na het beëindigen van zijn actieve loopbaan haalde Cees Groot een aantal trainersdiplomas, en aldus verrijkt keerde hij in 1977 in De Meer terug als jeugdtrainer. In die functie was hij vooral belast met de zorg voor de jongste Ajax-spelers, de C-tjes en de pupillen. In Cees Groot verliest Ajax een spelers mede, die een kwart eeuw geleden het gezicht bepaald van een elftal waaraan vele supporters nog altijd met prettige herinneringen terugdenken. Twee keer Cees Groot in beeld, aktief als Ajacied. Op foto 1 brengt hij de verdediging van PSV in ver warring en op foto 2 toont hij zijn koptechniek in de Europa Cupwedstrijd in 1961 tegen Ujpest Dosza.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1988 | | pagina 11