Robbie. het atierbeste 5 Het was even slikken, maar ruim twee weken geleden ging de kogel dan toch door de kerk: Robbie de Wit besloot om het betaalde voetbal vaarwel te zeggen. Nadat Rob in de zomer van 1986 bijzonder onverwacht werd getroffen door een hersenbloeding vocht de fantastische linkerspits een karaktervolle strijd om gezondheid en een mogelijke terugkeer naar het topvoetbal dat een groot talent leek te hebben verloren. Dag na dag knokte Rob de Wit, vaak in z'n eentje, maar ook regelmatig bijgestaan door vrienden en collega's, voor een droom die abrupt omsloeg in een nachtmerrie. Tevergeefs', zullen sommigen nu zeggen, maar dat is niet juist. Robbie heeft namelijk niet verloren van het noodlot, nee, het gezonde verstand heeft uiteindelijk gewonnen. De dagen van opofferingen zijn niet voor niets geweest, Rob de Wit weet dat hij er alles aan heeft gedaan om terug te komen. Natuurlijk hoopten alle voetballiefhebbers dat het Rob zou lukken om weer terug te keren aan de top van het vaderlandse en zelfs internationale voetbal, maar belangrijker nog dan een fraaie voetbalcarrière blijft in de eerste plaats de gezondheid. Beter dan onverantwoorde risiko's te nemen is het om goed te kunnen funktioneren in de maatschappij. "Ik ga me nu helemaal richten op volledige revalidatie", zegt Rob de Wit, "het herstel ging zo nu en dan snel vooruit, soms weer langzaam en af en toe volgde er een terugslag. Het besluit heb ik goed overwogen, de teleurstelling is niet zo verschrikkelijk groot omdat ik al die tijd met die mogelijkheid rekening heb gehouden. Mijn eerst doel is om helemaal te herstellen. Ik krijg fysiotherapie en logopedie, terwijl ik nog wat aftrain bij Ajax". We spreken ongetwijfeld namens alle Ajax-fans wanneer we Robbie de Wit het allerbeste toewensen op zijn weg naar volledig herstel. Zijn schijnbewegingen, onmogelijke doelpunten en fantastische demarrages zullen we nooit vergeten.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1988 | | pagina 5