Kort Nieuws uit De Meer Ajax-Young Boys in Olympisch Stadion Zweedse Ajax-fans Ronnie Dijkstra Mascotte bij Ajax-PSV Peter Larsson Rulewave/Ter Haak Man of the Match van Ajax-PSV 13 De Europa Cup-returnwedstrijd tussen Ajax en Young Boys zal gespeeld worden in het Olympisch Stadion en niet, zoals eerst in de bedoeling lag, in De Meer. De calamiteiten die de kompetitietopper Ajax-PSV tot een verlaat begin noopten zijn de aanleiding tot dit besluit. Voor Ajax-Young Boys heeft het Ajax-bestuur ook besloten om konsument-vriendelijke toegangsrpijzen te hanteren. De plaatskaarten zijn voor de volgende prijzen te verkrijgen bij de Ajax- administratie en de bekende voorverkoopad ressen Eretribune en Marathontribune f. 40, Paddock en Parterre f. 30, Eerste Ring f. 25, Tweede Ring f. 20, Staanplaatsen f. 15, Hoewel er plannen waren om Ajax- Young Boys een dag eerder te laten plaatsvinden wordt het belangrijke Europa Cupduel toch op woensdagavond 16 maart afgewerkt. Zoals bekend vindt het eerste treffen tussen de Nederlandse en Zwitserse Bekerhouder aanstaande dinsdagavond in Bern plaats. Herkent u de in Ajax-kleuren uitgedoste persoon links op de foto? Inderdaad, het is Peter Larsson die samen met zijn vriendin Siv Carlgren poseert voor de Zweedse fotograaf Lennart Rehnmann. Vanuit Zweden was er de afgelopen maanden enorm veel belangstelling voor Ajax en met name voor de vroegere verdediger van IFK Göteborg. Inmiddels is Peter Larsson volledig ingeburgerd, komen de eerste Nederlandse volzinnen over de lippen en is zijn woning in Diemen betrokken nadat hij eerst in het Crest- hotel had gebivakkeerd. Voorlopig moet Peter alleen zijn boontjes doppen. Vriendin Siv studeert in Londen voor opticien en zal pas komende zomer bij Larsson intrekken. Zondag 7 februari j.l. was een grote dag voor Ronnie Dijkstra, speler van Ajax E 1. Hij was de uitverkorene om bij de vaderlandse voetbaltopper op te treden als de Ajax-mascotte. Niet alleen mocht Ronnie het Ajax- elftal bij de warming up en de presentatie aan het publiek begeleiden, maar hij ging natuurlijk ook met een van zijn favorieten, Johnny Bosman, op de foto. Naast de twee Ajacieden geeft kommentator Jan Rietman tekst en uitleg aan de kijkers van Sky Channel. In zijn vijfde kompetitiewedstrijd voor Ajax maakte Peter Larsson, Ajax' viking, kennis met het fenomeen "Rulewave/Ter Haak Man of the Match". Na afloop van de wedstrijd Ajax-PSV ontving hij van een van de gasten van Skybox-huurder Rulewave/Ter Haak de premie en het aandenken als de beste speler van die wedstrijd. Inderdaad speelde Larsson een sterke partij en als het even had meegezeten had de Zweedse verdediger nog gescoord ook. In de eerste helft, bij de stand 0-0 stormde hij dwars door het verdedigingscentrum van PSV, ving de dieptepass van Ronald Spelbos perfekt op en zette koelbloedig PSV- doelman Hans van Breukelen op het verkeerde been. Helaas voor alles wat Ajax was schoof Peter de bal tegen terechte Rulewave/Ter Haak Man of the Match. de binnenkant van de paal. Pech voor Ajax maar het deed niets af aan de totaalprestatie van Peter Larsson, een

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1988 | | pagina 13