Soren Lerby terug in De Meer 'Emoties? Ja, toch een beetje' van PSV te winnen. Als ik eerlijk ben geloof ik niet dat PSV de eerste plaats nog uit handen geeft maar wij moeten er in elk geval voor zorgen dat de achterstand kleiner wordt, we moeten dichtbij zien te komen. Die nederlaag van een paar maanden terug zit me niet lekker. Kijk, wanneer ik met het Nederlands elftal speel zijn die PSV-ers beste jongens maar vandaag zijn het 'vijanden'!. 'Dengse' noemden ze hem vroeger in Denemarken, Sören Lerby het stevige, rossige kereltje dat kon voetballen als de beste. En.Dengse maakte het helemaal. Eerst stapte hij over naar het Kopenhaagse Fremad Amager, de club van zijn vriend Frank Arnesen, die hij had leren kennen bij de nationale jeugdselektie. Maar binnen de kortste keren ontgroeide Sören ook de Deense eerste divisie. Het talent van de dynamische middenvelder was kristalhelder en menige Europese club hield hem scherp in de gaten. In de winter van 1975 sloeg Ajax toe. Het lijfde Sören Lerby en Frank Arnesen in. Twee Deense tieners in Amsterdam, twee tieners die zouden uitgroeien tot voetballers van internationale klasse. Het verdere verloop van de geschiedenis kennen we. Lerby vertrok vierenhalf jaar geleden naar Bayern München omdaar nog een paar landskampioenschappen aan zijn erelijst toe te voegen en streek deze zomer' na een kort intermezzo in Monaco' neer bij PSV. Vanmiddag treedt Sören Lerby voor de eerste keer in zijn leven aan tegen de club waar hij het voetbalvak leerde. Keert hij terug bij de fans die hem jaren lang koesterden en bij wie hij, al speelt hij nu al bij de 'vijand', nog steeds geen kwaad kan doen. Dengse terug in Amsterdam. Tijd voor een interview dus. Na jaren kom je weer terug in De Meer. Maakt dat emoties bij je los of is er geen plaats voor sentimenten? Lerby: 'Nou, sinds ik ben vertrokken bij Ajax heb ik één keer nog een wedstrijd in De Meer gezien. Ik weet het niet... maar ik denk dat ik wanneer ik het stadion binnenstap toch terug zal moeten denken aan vroeger. Ja' er zullen wat emoties zijn maar dat is toch mooi, nietwaar? Dat heb je hè, als je ouder wordt, dan heb je van alles meegemaakt waar je op terug kan kijken, met of zonder sentimentele gevoelens. Datzelfde zou ik ook hebben wanneer ik terug zou komen bij Bayern München. Hoe dan ook, ik verheug me heel erg op de wedstrijd tegen Ajax.' Exploderen Ja, de wedstrijd van vandaag. Dat is niet zomaar een eredivisieduel, hoe kijk je tegen de wedstrijd aan? Sören: 'Wat ik de laatste weken van Ajax gezien heb vond ik helemaal niet slecht. Ik vind Peter Larsson een hele goeie, dat was net het type speler die ze nodig hadden. Ajax heeft nog steeds veel jonge spelers, daar zit het grootste verschil met onze ploeg ook, maar het lijkt me wat beter in evenwicht. Ik ken Ajax natuurlijk goed en ik weet dat ze de laatste maanden veel hebben moeten incasseren. De wedstrijd tegen ons is voor hun dé gelegenheid om te exploderen, om zich te bewijzen. Het wordt een échte strijd, geloof me, over taktiek kan je daarin eigenlijk niet spreken. Het wordt een man tegen man gevecht. Wij zullen alle zeilen moeten bijzetten om Ajax te stoppen.' Sören Lerby was één van de grote, spektakulaire aankopen die PSV aan het begin van het seizoen deed. De terugkeer naar een voetbalklimaat dat mede bepaald wordt door Europees voetbal was een verademing voor Lerby die blij was het paradijselijke maar niet zo voetbalgekke Monaco te verlaten. 'De overgang naar PSV is me inderdaad goed bevallen', bevestigt Lerby, 'Ik ben terecht gekomen ineen club met een goed voetbalklimaat en waar de sfeer uitstekend is. Op z'n tijd wordt er flink gelachen maar als het moet wordt er gebikkeld. Het was uiteraard een voordeel dat ik niet hoefde te wennen aan de Nederlandse mentaliteit. Kom je in een ander land dan vergt dat altijd wat tijd. Nu had ik dat probleem niet.' Om de punten Problemen heeft Sören ook niet met het voetbal van PSV. De Eindhovenaren krijgen ondanks de riante positie op de ranglijst af en toe wat kritiek over hun speelwijze die niet altijd even flitsend en attraktief zou zijn. 'Ik begrijp dat niet zo goed', zegt Sören, 'Thuis spelen we altijd aanvallend, dan wordt er wel degelijk attraktief gespeeld. Tegen Feyenoord hebben we bijvoorbeeld konstant aangevallen en heeft Feyenoord alleen verdedigend gespeeld. Geen enkel probleem, ze Sören Lerby.... na vier jaar terug in De Meer 5

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1988 | | pagina 5