Anatomie van de Ajax-goals - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - '0r - - Ajax-kwartet-spel te koop Danny Hesp, de laatste aanwinst In onderstaande tabel staan de kompetitiedoelpunten van de diverse Ajacieden 'anatomisch' ontleed. Aangegeven staat of de doelpunten met het linker-, rechterbeen of wel met het hoofd of via een strafschop zijn gemaakt. De onderstaande tabel is bijgewerkt tot en met de wedstrijd DS '79-Ajax. spelers rechts links hoofd penalty totaal Johnny Bosman 4 1 11 1 17 Hennie Meijer 5 5 10 Ronald Spelbos 1 4 5 Dennis Bergkamp 5 5 Johnny van 't Schip 3 3 Frank Rijkaard 3 3 Aron Winter 2 1 3 Jan Wouters 3 3 Arnold Scholten 2 2 Sonny Silooy 1 1 Bryan Roy 1 1 Richard Witschge 1 1 Ronald de Boer 1 1 Peter Larsson 1 1 Totaal 29 10 12 5 56 Sinds kort is in de Ajax- souvenirsshop een gloednieuw en bijzonder aardig Ajax-Kwartet-Spel te koop. Het Ajax-kwartet is een originele terugblik op het zo succesvolle seizoen 1986-1987, het seizoen dat als hoogtepunt de winst van de Europa Cup voor Bekerwinnaars kende. De Europese triomfen van Ajax komen in het kwartet uiteraard ruimschoots aan de orde. Het in schitterende vierkleurendruk uitgevoerde kwartetspel kost slechts 10-en is een uitstekend idee om u zelf of een ander een groot en vermakelijk plezier mee te doen. Het Ajax-Kwartet-Spel is niet alleen bij de Ajax-souveniersshop te koop. U kunt het ook bestellen door 10,-plus 5,- per girokaart in gesloten envelop te sturen aan Ajax-administratie, Middenweg 401 Amsterdam. Op de linkerachterplaats bij Ajax zien we weer een nieuw gezicht, dat van Danny Hesp. De 18-jarige verdediger (hij werd geboren op 19 oktober 1969 in Amsterdam) debuteerde in Ajax' laatste wedstrijd voor de winterstop, in De Meer, tegen AZ. Danny Hesp is nu bezig aan zijn tweede seizoen bij Ajax na eerst bij Abcoude te hebben gespeeld, de club waar ook zijn broer Ruud, de doelman van Fortuna Sittard, zijn voetballoopbaan begon. Bij Abcoude speelde Danny aanvankelijk linksbuiten maar na verloop van tijd werd hij middenvelderen later verdediger. In het A-1 elftal van Ajax bezette Danny voornamelijk de voorstopperplaats. Als Abcoude-speler kwam Hesp uit voor het Amsterdams elftal en als Ajacied bereikte hij het Nederlands Elftal 16-17-jarigen en hij speelde de wedstrijden. Op de foto zien we Danny Hesp in aktie tijdens de wedstrijd Ajax-Sparta. 23

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1988 | | pagina 23