Danny Blind, We zijn wat verplicht tegenover het publiek Vanmiddag speelt Danny Blind tegen zijn oude club, Sparta, maar dat is niet de enige reden waarom we hem in dit Officieel Programma voor het voetlicht halen. Na een niet zo heel overtuigende seizoenstart bemerkten we in de weken voor de winterstop al een zekere vormstijging bij de rechtsachter. Dat deed de burger goed want de sympathieke Danny had natuurlijk moeilijke tijden achter de rug. Een ieder zal zich het dramatische moment weten te herinneren, vlak voor de Europa Cupfinale van vorig jaar, toen hij tijdens de training een meniscuskwetsuur opliep. Daardoor ging het hoogtepunt van 1987 aan hem voorbij, een hoogtepunt dat voor Danny Blind in tranen gedrenkt was. 'Ja, dat was even slikken', zegt Danny, die wei tot in lengte van dagen zal worden herinnerd aan die zwoele avond in Athene'. Erzitvoormij maar een ding op: nog een Europa Cup finale spelen!' Daarvoor moet allereerst het Zwitserse Young Boys worden uitgeschakeld maar voordat we ons op de nabije toekomst gaan richten blikken we met Danny terug op de eerste helft van het seizoen 1987-1988. Danny Blind: 'Omdat ik nog voorde zomerpauze geopereerd werd aan de knie heb ik niets hoeven te forceren. Dat was tenminste nog een voordeel. Ik was er meteen bij de voorbereiding en het ging goed. Toch kreeg ik bij de grote toernooien wat reaktie. Een beetje vocht na de wedstrijden en soms wat pijn. Heel normaal na een meniscus-operatie, die naweeën, maar het speelde me wel parten. Niet dat ik mijn mindere vorm daarop wil afschuiven, zeker niet. Het hele elftal draaide niet zoals het moest en daar had Danny Blind in topvorm weinig aan kunnen veranderen. Het is moeilijk om een specifieke reden aan te wijzen voor ons mindere spel in de eerste kompetitiehelft. De voorbereiding was goed, de eerste kompetitiewedstrijden ook. Maar toen we tegen Sparta en AZ-uit wat kansen gingen missen sloop er in de hele ploeg wat onzekerheid. Achterin ging het ook minder. Dat had met onze eigen speelwijze niets te maken, wel met de uitvoering daarvan. Die was allesbehalve perfekt.' Verplichtingen Daar moet in het tweede kompetitie gedeelte wat aan gedaan worden en de Ajacieden beseffen terdege dat ze dat aan hun publiek ook verplicht zijn. Niet in de laatste plaats Danny Blind bij wie de ambitie om het geschonden blazoen weer op te frissen onweerstaanbaar aanwezig is. Danny: 'We staan negen punten achter op PSV... nou dat vind ik eigenlijk schandalig en we zijn er allemaal van doordrongen dat we wat goed te maken hebben. Het is misschien niet meer mogelijk dat om PSV van de landstitel af te houden, of er moet iets gek met de Eindhovenaren gebeuren, maar Ajax moet een hele goede kompetitieronde maken en in elk geval de achterstand op PSV verkleinen. Ja, inderdaad, dat zijn we 5

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1988 | | pagina 5