Erik de Haan PROFIEL VAN Een van de Ajacieden die er altijd bij is maar relatief erg weinig in de belangstelling komt is reserve-doelman Erik de Haan. Erik maakte vorig jaar een bijzonder turbulent seizoen door. Amper geakklimatiseerd in De Meer werd hij enige tijd uitgeleend aan Telstar en bij terugkomst maakte hij het komplete Europese avontuur vanaf de bank mee. Dit profiel helpt ons een beetje Erik de Haan wat beter te leren kennen. Naam: Erik de Haan Geboren: 15 mei 1964 te Amsterdam Burgelijke staat: ik woon samen met Jacqueline Opleiding: MAVO en de Middelbare Detailhandelsschool Lengte: 1.89 m. Gewicht: 77.5 kg. Vroeger club: NFC Trainers: Bart Bregman en Hans Vlietman bij NFC en bij Ajax Johan Cruijff, Ton Bruins Slot, Spitz Kohn, Cor van der Hart, Frans Hoek, Barry Hulshoff en Bobby Haarms en bij Telstar Fred André. Bij Ajax sinds: seizoen 1986-1987. Debuut in betaald voetbal: Dat was in de wedstrijd Telstar-RBC, het vorige seizoen. Het werd 2-2. Favoriete positie: wat dacht je? Keeper! Hoogtepunt in karrière: mijn overgang naar Ajax. Dieptepunt: ik heb nog te weinig gespeeld om een dieptepunt te hebben kunnen meemaken. Mooiste stadion: Nou Camp, het stadion van Barcelona. Favoriete muziek: alle soorten, van soul tot pop. Alleen met hard-rock moet je niet bij me aankomen. Lievelingsgerecht: Italiaans, canneloni. Favoriete voetballer: Ik heb nooit idolen gehad maarToni Schumacher vond ik erg goed. Hekel aan: vroeg opstaan, een erfenis uit militaire dienst. Favoriete TV-programma: sportprogramma's in het algemeen. Beste sportman: Axel Koenders vind ik klasse. Ik bewonder trouwens alle tri-atleten. Beste film die je zag: Trading Places, Platoon en The secrets of my succes, de laatste film die ik zag. Grootste sociale misstanden: het misbruik maken van de uitkeringen. Waardoor ben je ontroerd: Zo n verdriet als die onbegrijpelijke moordpartij, laatst in Engeland, teweeg brengt. Je beste eigenschap: Moeilijk... ik heb nooit problemen met mensen, hou het daar maar op. Je slechtste eigenschap: ik ben af en toe een beetje egoïstisch. Bijgelovig: Nee en ik heb geen vaste gewoontes ook. Wie wordt landskampioen: Poeh! Dat wordt PSV. Wat doe je na een wedstrijd: Ik ga meestal met mijn vriendin uit eten in de stad. Hobbies: Tennissen en het volgen van alle sporten. Zijn keepers gek: Ja! Laatst toen de wedstrijd tegen DS '79 werd afgelast zijn Stanley en ik met z'n tweeën gaan trainen in de modder. Daar geniet ik van maar ik denk dat veel mensen dat gek vinden. De uitslag van Ajax-Sparta :4-0. 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1988 | | pagina 4