Kort Nieuws uit De Meer Ajax-post Ajax op video gevraagd Tini Plomp, de Ajax-mascotte Brian Leeuwin met Peter Larsson 13 Van de heer C. G. E. Brunt uit Dieren kreeg de redaktie een schrijven waarin hij verzocht om hulp bij het vinden van videomateriaal van Ajax uit de 'gouden jaren' '70, te weten: samenvattingen van de vier Europa Cupfinales voor Landskampioenen (1969, 1971,1972 en 1973), de vier Supercupwedstrijden uiten thuis tegen Glasgow Rangers en AC Milan), de wedstrijden om de Wereldbeker (tegen Independiente) en de drie uitzendingen die anderhalf jaar geleden te zien waren op Europa TV waarin de drie gewonnen Europa Cupfinales nog eens werden belicht. De heer Brunt vraagt dit materiaal voor kennissen in Canada die verwoedde Ajax-supporters zijn. Ajax-supporters die de heer Brunt behulpzaam willen zijn kunnen zich met hem in verbinding stellen doorte schrijven naar: C. G. E. Brunt, Postbus 260, 6950 AG Dieren. Bij het eerste optreden van Ajax na de winterstop in De Meer zal het elftal uiteraard weer begeleid worden door de Ajax-mascotte. Vanmiddag bij de wedstrijd tegen Sparta is dat de jongste junior die er in de Ajax-gelederen te vinden is: Tini Plomp, acht jaar en afwisselend rechtshalf en rechtsbuiten van het E-1 elftal. Tini is aan zijn allereerste Ajax-seizoen bezig en mag meteen al proeven van het echte werk, als Ajax- mascotte. Net als zijn voorgangers verdient Tini bij het verlaten van het veld een hartelijk applaus van het publiek. Ajax laatste thuiswedstrijd leverde niet alleen een 3-0 zege tegen AZ op maar ook de eerste kennismaking met Peter Larsson, de atletische centrale verdediger die werd overgenomen van IFK Göteborg. De Ajax-mascotte bij de wedstrijd Ajax-AZ, Brian Leeuwin, maakte van die gelegenheid meteen gebruik om met de laatste Ajax-aanwinst op de foto te gaan. Een mooi aandenken voor Brian die wekelijks zijn wedstrijden in het E-elftal van Ajax speelt.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1988 | | pagina 13