Alfons Groenendijk: De beuk gaat erin Alle ogen gericht op... Hoe tegenstijdig het ook moge klin ken, maar Alfons Groenendijk gaat er niet prat op dat hij momenteel bij Roda JC de lijst aanvoert van het topscoordersklassement Met zes treffers, gemaakt in officieel te boek staande wedstrijden, wordt in de persoon van de bij het begin van deze competitie van de FC Den Haag overgekomen Groenendijk, meteen Roda's meest kwetsbare plek op iet wat pijnlijke manier blootgelegd. De middenvelder, die als plaatsver vanger van Ron Jans is aangetrokken, legt zelf uit, waarom hij liever niet als goalgetter wordt gekwalificeerd, ofschoon hij het tegelijkertijd niet kan nalaten ietwat trots te glimlachen over de positie waarin hij ongedwongen terecht is gekomen: "In een normaal draaiend team zijn het de spitsen die moeten scoren. Als een midden velder dat incidenteel ook doet, is dat mooi meegenomen; in wezen ook niets bijzonders, evenmin dat spe lers uit de achterste lijn van tijd tot tijd een goaltje meepikken. De eerlijkheid gebiedt echter te zeggen dat de spitsen voor het merendeel doelpunten voor hun rekening moe ten nemen, maar helaas gaat dit tot op heden bij ons (nog) niet op." Evenals heel Roda JC en de aanhang rekent Alfons Groenendijk erop dat met de komst van Roger Raeven spoe dig verandering in deze situatie komt.Ondanks zijn pas 23-jarige leeftijd is "Fons" zoals hij binnen de selectie wordt genoemd, reeds aan zijn zesde seizoen betaald Een tevreden weglopende Alfons Groenendijk, nadat hij een van zijn zes doelpunten voor Roda JC heeft gescoord.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1988 | | pagina 9