ONZE TEGENSTANDER Erop of eronder Wellicht is er deze competitie nog geen wed strijd geweest waarheen de huidige selectie van Roda JC met zoveel concentratie naar toe heeft geleefd. Diverse factoren bieden hiervoor een verklaring. Allereerst is dat natuurlijk de tegen stander van vandaag. Ondanks de tegenval lende prestaties worden de Amsterdammers nod steeds tot de top drie van Nederland gere kend, betiteling die zij gezien de stand op de ranglijst nog steeds waarmaken. Toch reilt en zeilt het bij Ajax bij lange na niet, zoals men dat van een Europacuphouder verwacht. Het goot- ste probleem waarmee de tegenstander van vanmiddag in de voorbije maanden werd ge confronteerd, was de leegloop van vedetten als van Basten, Silooy en Rijkaard. De plaatsver vangende jeugd beschikte over voldoende tech niek, maar wist deze niet voldoende te compen seren met routine. De drang naar voren, het grote strijdwapen van "maestro Johann Cruyff", deed de Amsterdamse vereniging veel vuldig onder druk komen en dat is Ajax in com petitieverband reeds meermalen opgebroken. Aan de top van de technische staf werd het roer omgegooid. Cruyff hield het voor gezien, of schoon de uitleg die aan zijn vertrek werd gege ven niet strookte met zijn opvattingen over de te volgen taktiek. Ajax-coach Barry Hulshof Ondanks alle moeilijkheden, waarmee de Ajax- selectie de laatste weken is geconfronteerd, blijft de vereniging op topnivo de toon mede aangeven. Men heeft genoeg klasse in huis om voor voetbal van de bovenste plank te zorgen. En met de situatie die zich thans heeft voorge daan, moet worden gerekend op een dubbel ge vaarlijk Ajax. Van de ene kant zullen de spelers, die zich aanvankelijk achter het standpunt van Cruyff hadden geschaard, willen bewijzen dat de zienswijze van hun oefenmeester de enig juiste was, van de andere kant zullen de huidige

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1988 | | pagina 3