J V (Vervolg Alfons Groenendijk) voetbal bezig. In zijn geboorte plaats Leiden maakte hij op jeugdige leeftijd furore bij de hoofdklasser UVS. Zijn talenten werden al gauw ontdekt door scouts van- het naburige FC Den Haag, waar hij kennis maakte met huidig manager Rob Baan van Roda JC. In zijn Kerkraadse woon- en werkom geving heeft de rossige Groenendijk het uitstekend naar zijn zin, ofschoon zijn komst naar het zuiden heel wat veranderingen met zich heeft meege bracht. Deze zijn niet beperkt ge bleven tot zijn bewegingen op de grasmat. Ook in maatschappelijk op zicht heeft hij en zijn vriendin met wie hij samenwoont, zich moeten aan passen. Hoewel Alfons Groenendijk zich zijn verblijf in Kerkrade in pres- tatief opzicht iets anders voor had gesteld, heeft hij nog geen enkel moment spijt gehad van zijn overstap. Roda's linker middenvelder is er vast van overtuigd, dat het met de Kerkraadse club absoluut beter zal gaan, als de selectie eenmaal com pleet is. Bang voor zijn plaats in het elftal is hij niet. Hij is zelfs voor stander van een gezonde onderlinge concurrentie waar iedereen moet vechten voor zijn plaats. Moeite heeft hij met het gegeven, dat hij meer dan eens in één adem wordt genoemd met zijn collega-nieuwkomers, die net als hij het falen van Roda JC in de schoenen krijgen geschoven: "We staan toch niet alleen in het veld", merkt hij grotendeels terecht op, of schoon ook hij moet erkennen dat de verwachtingen over nieuwe spelers steeds hoog gespannen zijn. Behalve aan voetballen denkt Alfons Groenendijk ook aan zijn toekomst.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1988 | | pagina 11