Hennie Meijer PROFIEL VAN Favoriete muziek: van Prince en Anita Baker tot Frank Boeyen maar thuis heb ik vooral soul-muziek. Lievelingsgerecht: alles... maar vooral spaghetti. Favoriete voetballer: dat zijn er twee, Passarella en Ardiles. Hoe het precies komt weet ik niet maar die twee spraken me vanaf de eerste keer dat ik ze zag enorm aan. Ik let speciaal op Ardiles, die is misschien niet zo groot maar hij heeft een grote invloed op het spel. Ze weten trouwens allebei hun stempel op de wedstrijd te drukken. Hekel aan: wachten. Favoriete TV-programma's: sportprogramma's en komische series zoals de Cosby-show. Beste sportman/vrouw: Joop Zoetemelk uit zijn leefwijze en benadering spreekt een grote liefde voor de sport. Bij de vrouwen spreekt Nellie Cooman mij aan. Moeilijkste tegenstander: dat hangt helemaal van mezelf af, van een goede koncentratie. Ben ik goed in vorm dan ben ik voor niemand bang. Beste film die je zag: Gone With the Wind. Grootste sociale misstand: een heleboel... van discriminatie tot hongersnood, zoals nu in Ethiopië. Daar moet toch iets struktureels aan te doen zijn. Waardoor ben je ontroerd: door een film als Gone With the Wind en door beelden van bijvoorbeeld hongersnood, daar kan ik helemaal niet tegen. Je beste eigenschap: dat moet iemand anders maar uitmaken. Je slechtste eigenschap: ik ben ongeduldig. Ik kan ook niet tegen te laat komen. Bijgelovig: nee, maar wanneer het bliksemt tijdens de wedstrijd sla ik uit gewoonte snel een kruis. Wie wordt landskampioen: misschien toch Ajax. De kompetitie is nog lang en ik zie PSV nog punten verliezen. Ze moeten bijvoorbeeld nog naar ons en Feyenoord. Wat doe je na de wedstrijd: niets bijzonders, lekker thuis zitten. Voorspelling Ajax-FC Groningen: het wordt 4-0. De laatste weken is hij wat minder op de voorgrond getreden dan aan het begin van het seizoen maar Hennie Meijer is er wel degelijk. De afgelopen periode kreeg Meijer te kampen met een lichte terugslag in zijn vorm. Niet zo vreemd wanneer je bedenkt dat de donkere aanvaller vrijwel geen vakantie had nadat hij met zijn vorige club Roda JC de nakompetitie had afgewerkt. Amper een week later moest hij zich alweer in De Meer melden voor de eerste training metzijn nieuweclub. Als één van de eerste Ajacieden was Hennie daardoor in goede kondiditie maar de terugslag doet zich nu gevoelen. Geen reden tot wanhoop uiteraard. Meijer krijgt wat meer rusten zal zich binnenkort ongetwijfeld weer als het Ajax-kanon manifesteren. Aan het begin van het seizoen, om precies te zijn bij Ajax' eerste thuiswedstrijd tegen Meijers oude club Roda JC, stelden wij Hennie Meijer via een vraaggesprek al aan u voor. Vandaag is Hennie Meijer het slachtoffer van het wekelijkse 'profiel'. Zijn antwoorden op de korte vragen geven weer wat meer inzicht in de persoon Hennie Meijer. Naam: Hennie Ingemar Meijer. Geboren: 17 februari 1962 te Paramaribo. Burgelijke staat: ongehuwd, ik woon samen met Xandra. Opleiding: LTS afgemaakt en na drie jaar MTS ben ik van school gegaan. Lengte: 1.80 m. Gewicht: 88 kg. Vroegere Clubs: ZPC, DJK, Telstar, Volendam en Roda JC. Trainers: Van ZPC kan ik me de trainer niet meer herinneren, bij andere clubs waren het: Schreeuwder (DJK), Fred André (Telstar), Leo Beenhakker en Bobby Haarms (Volendam), Rob Baan en Frans Körver (Roda JC), Johan Cruijff, weer Haarms, Ton Bruins Slot, Spitz Kohn en Barry Hulshoff (Ajax). Bij Ajax sinds: zomer 1987. Eredivisiedebuut: Volendam-FC Utrecht. Ik viel in bij een 3-2 achterstand en maakte voor Volendam gelijk. Debuut betaald voetbal: Telstar-Volendam (als Telstar-speler), 2-3. Ik viel op en sinds die wedstrijd is Volendam me blijven volgen. Favoriete positie: spits. Hoogtepunt in karrière: de overgang naar Ajax. Dieptepunt in karrière: dat heb ik nog niet gekend. Mooiste stadion: Camp Nou van Barcelona, veel sfeer en fantastisch mooi. 5

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 5