AJAX-FC GRONINGEN a Voor de tweede keer in korte tijd en zelfs voor de vierde keer dit jaar mogen we FC Groningen verwelkomen in De Meer. Ajax' tegenstander van hedenmiddag zal de lange reis waarschijnlijk niet blakend van zelfvertrouwen hebben aanvaard. De eerdere ervaring tegen het Bekerwonder Ajax 2 zal de Groningers nog vers in het geheugen liggen. Met 3-1 werd FC Groningen toen vernederd door de met A-junioren versterkte reserves van Ajax. Die nederlaag lijkt FC Groningen echter toch op het goede spoor gezet te hebben. De volgende wedstrijd, uit tegen het te vrezen FC Utrecht, stond Groningen tot kort voor tijd op winst maar de bekende veerkracht van de Utrechters zorgden er op het nippertje voor dat er slechts een punt uit de Galgenwaard werd geroofd. Het afgelopen weekend toonde FC Groningen op haar beurt aan over eenzelfde veerkracht te beschikken. Hoewel het de gehele wedstrijd tegen FC Den Haag in de meerderheid was stond het een kwartier voortijd toch opeens 1 -0 voor de gasten. Invaller Foeke Booy en de andere spits, Jurrie Koolhof, tilden hun ploeg over deze domper heen. De laatste punten kon FC Groningen uitstekend gebruiken. Het bracht de ambitieuze Noorderlingen wat verder van de verfoeide degradatiezone. Dertien punten staan er op het konto van het elftal van trainer Martin Koeman en dat aantal zorgt voor schaamrood op de Groningse kaken. Dankzij de uitgebreide middenmoot heeft FC Groningen na de winterstop nog alle gelegenheid om zich op te werpen als kandidaat voor een plaats bij de eerste vijf. En, wanneer de opleving van stabiele aard blijkt, mag het dromen van een periodetitel zelfs legitiem worden genoemd. Ajax zoekt naar vorm Hoewel Ajax 2 voor een mooi moment zorgde kunnen we er niet omheen dat de zaken in de Meerse kontreien niet volledig naar wens verlopen. De veranderingen binnen de selektie hebben het evenwicht duidelijk verstoord en dat komt de vorm weer niet ten goede. Toch zal het vooral de bij iedereen aanwezige klasse moeten zijn die Ajax over het lastige moment heenhelpt. Klasse en uiteraard honderd procent inzet. Is die laatste faktor aanwezig dan komt de kwaliteit vanzelf bovendrijven. Blessuregolf voorbij In het voorwoord in het officieel programma van Ajax 2-FC Groningen maakten we gewag van de blessuregolf die het Oosterpark overspoelde. Inmiddels zijn een aantal van de geblesseerde krachten weer hersteld. Edwin Olde Riekerink, die in het Bekerduel als invaller weer kennismaakte met de bal, staat er weer en vorige week maakte de sluipschutter Foeke Booy zijn rentree in het elftal. Ook linksachter Mark Verkuijl is weer van de partij en een week eerder manifesteerde de balvaste en balvaardige Frans Thijssen zich ook in de Groningse ploeg. Dat zorgt voor de 'body' en ervaring en die moeten de basis vormen voor een periode van succes. Zeven dagen geleden tegen FC Den Haag kwam FC Groningen in de volgende formatie in het veld: Storm; Boekweg, Thijssen, De Wolf, Verkuijl: Mason, Olde Riekerink, Van Dijk, Roossien; Koolhof, Eijkelkamp. De Engelsman Gary Brooke en de eerder genoemde Foeke Booy kwamen respektievelijk Frans Thijssen en Jos Roossien vervangen. Taaie hap Per traditie vormen de duels tussen Ajax en FC Groningen hoogtepunten in het eredivisieseizoen en de wedstrijd van vandaag zal daar geen uitzondering op maken. FC Groningen heeft een vleugje zelfvertrouwen gewonnen en zal zich er alles aan gelegen liggen om de blamage tegen Ajax 2 wat recht te zetten. Laat niemand van de Ajax-supporters dan ook de illusie koesteren dat het Groningse varkentje zonder veel halsbrekens gewassen zal worden. In het verleden was FC Groningen vaker een taaie hap en die reputatie zullen de groen- witten zeker vandaag gestand willen doen. Maar we kennen Ajax goed genoeg om te weten dat het zich niet voor de tweede keer binnen acht dagen zal verslikken. Of de mannen (jongens) in het Ajax-shirt nu Ronald de Boer, Hennie Meijer, Bryan Roy of Jan Wouters heten, het maakt wat voetbalkunde betreft niet zoveel uit. Wanneer de rood-witte caroussel gaat draaien is iedere tegenstander kansloos en iedere Ajax-supporter rekent er een beetje op dat Ajax met swingend elan richting winterstop gaat. Fidelio Een mooie, stijlvolle aktie van Richard Witschge die als een hinde over de gevallen Porto-speler Rui Barros gaat. Richard had het allesbehalve makkelijk als invaller voor Arnold Mühren maar kweet zich niettemin goed van zijn taak. Vanmiddag komt Witschge wellicht weer in aktie, tegen FC Groningen. Die ploeg kent hij nog goed uit het Bekertoernooi. Ten kostte van FC Groningen bereikte Ajax-2 immers de derde Bekerronde.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 3