AC Milan, Real Madrid, Manchester United en Anderlecht de 'zusterclubs' van Ajax Real Madrid Anderlecht Milan Anderlecht, Milan, Real Madrid en Manchester United kenden allen een redelijk tot geslaagd weekend, zeven dagen geleden. Voor Manchester United was dat niet zo opmerkelijk want de Mancunians kwamen niet in aktie. De Engelse eerste divisie bestaat uit eenentwintig clubs en daarvan moet er logischerwijs steeds eentje pauzeren. Vorig weekend was het dus de beurt aan Manchester United. Gisteren echter moest United weer flink aan de bak. In Londen traden Jesper Olsen en Co aan tegen het zo verrassend sterke Queens Park Rangers dat, in elk geval tot gisterenmiddag, de derde plaats bezette. Volgende week zal Old Trafford weer vollopen want dan speelt Manchester United thuis tegen Oxford United. De misstap die Real enkele weken terug in eigen omgeving maakte tegen stadgenoot Atletico de Madrid (een schokkende 4-0 nederlaag) is inmiddels alweer rechtgetrokken. Real pakte de draad van overwinningen gewoon weer op terwijl Atletico heren der wat puntjes liet liggen. Het vorige weekend bijvoorbeeld versloeg Real in het Bernabeu-stadion Mallorca met 3-1 (doelpunten van Sanchis, Sanchez en Martin Vazquez) maar Atletico kwam in Zaragoza niet verder dan 2-2. Dit weekend speelt Real Madrid uit bij Logrones, ongetwijfeld één van de zwakste clubs in de Spaanse 'Primera Division'. Logrones, vorig seizoen gepromoveerd, bezet met zeven punten uit twaalf wedstrijden de voorlaatste plaats. Het scoorde slechts acht keer en kreeg negentien doelpunten te incasseren. Vergelijk dat met de cijfers van Real Madrid (21 punten en doelcijfers 37 voor, 7 tegen) en het zal duidelijk zijn dat Logrones voor Real Madrid geen onoverkomelijke klip mag zijn. Opmerkelijk bij Real Madrid is de terugkeer in het basiselftal van de Joegeslaaf Jankovic. Nazijn blessure duurde het even voordat de middenvelder zijn ritme hervonden had en tegen Mallorca was Jankovic weer van de partij. Dat ging ten koste van de positie van Paco Llorente, de snelle vleugelspits die nota bene enkele weken geleden een uitstekende wedstrijd speelde in de Spaanse nationale ploeg. Na een mistroostige serie wedstrijden zonder glans of overwinning pakte Anderlecht vorige week in eigen huis twee gouden punten. In een levendige wedstrijd werd het Mechelen van Aad de Mos met 3-2 verslagen. Dat geeft de zowel intern als extern behoorlijk bekritiseerde trainer George Leekens weer even adem. Voor Anderlecht-begrippen staat de club bijzonder laag geklasseerd maar erger nog, het typische Anderlecht-voetbal wat de Brusselse fans zo graag zien heeft zich dit seizoen nog niet geopenbaard. Dit Sinterklaas-weekend levert een Brusselse derby op. De derde club van de Belgische hoofdstad, Racing Jet, krijgt het grote Anderlecht op bezoek. Omdat de nationale ploegen van Italië en Portugal elkaar gisterenmiddag in Milaan ontmoetten komt Milan dit weekend vanzelfsprekend niet in aktie. Die interland, voor Italië en Portugal de laatste in de EK-kwalificatieserie, is van relatief belang. Italië is al geplaatst voor de eindronde in West- Duitsland maar door winst kan Italië zich vanaege een hoog puntgemiddelde scharen onder de 'geplaatste' landen bij de loting. Milan levert Italië drie spelers: libero Franco Baresi, middenvelder Carlo Ancelotti en aanvaller Roberto Donadoni. De overige spelers kunnen zich in alle rust voorbereiden op de topper die volgende week zondag op het programma staat: Milan-Roma. Roma, onder leiding van ex-Milan-trainer Nisse Liedholm, staat op een punt van de Milanezen. Milan-Roma is volgende week niet de enige opvallende wedstrijd. Fiorentina-lnter mag er ook wezen en wat te denken van Napoli-Juventus. w s De selektie van Milan, één van de 'zusterclubs' van Ajax die we wekelijks volgen. Achterste rij v.l.n.r.: Pier-Angelo Pagani, Giulio Nuciari, Marco van Basten, Angelo Colombo, Filippo Galli, Giovanni Galli, Paolo Maldini, Ruud Gullit, Pietro-Paolo Virdis, Daniele Limonta en Franco Pagani. Middelste rij: Roberto Mussi, Alessandro Costacurta, Mauro Tassotti, Vincenzo Pincolini, trainer Arrigo Sacchi, Italo Galbiati, Franco Baresi, Carlo Ancelotti, Francesco Zanoncelli. Voorste rij: Walter Bianchi, Mario Bortolazzi. Alberigo Evani, Roberto Donadoni, Giovanni Stroppa en Daniele Massaro. 30

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 30