internationaal nieuws ZUIVELHANDEL A.C. HARTMAN J. MUUS ROBERTO BAGGIO, in de voetsporen van Antognoni Alle belegde broodjes 1,30 De enige echte groenteman in Diemen (o.a. verzorging van fruitmanden) Kruidenhof 7, Diemen Telefoon 020-980890 25 Toen op die hete zomerdag het bericht bekend werd dat Giancarlo Antognoni zijn club Fiorentinazou verlaten om de nadagen van zijn karrière in Zwitserland te slijten, brak er een lichte paniek uit bij de supporters van de paars-witte club. Antognoni weg? Dat kon niet! Hoe moest dat nu verder met Fiorentina dat het afgelopen seizoen al zoveel moeite had om zich in de Serie A te handhaven. Ook de komst van de Zweedse toptrainer Sven Goran Eriksson kon aan het doemdenken van de supporters niets veranderen, evenmin als de aankoop van een andere Zweed, de stopper Glenn Hysen. Maar terwijl heel voetbalminnend Florence zich onderdompelde in geweeklaag was er een man die de toekomst juist zonniger tegemoet zag: 'Roberto Baggio. Hij, de natuurlijke opvolger van 'Prins' Antognoni, geloofde dat zijn talenten sneller een kans zouden krijgen zich te ontwikkelen zonder de overheersende schaduw van de meester. Droom verstoord Talent dat heeft-ie in overvloed, daar zijn vriend en vijand het over eens. Roberto Baggio werd op 18 februari 1967 in het Noorditaliaanse Cadagno, in de buurt van Vicenza, geboren. Bij Lanerossi Vicenza, de club die vooral bekend werd omdat daar Paolo Rossi zich als een topper manifesteerde, kwamen Baggio's grote kwaliteiten al snel aan het licht. Als zestienjarige werd hij voor de leeuwen gegooid in de Serie C, de derde Italiaanse divisie waarnaar Lanerossi net was gedegradeerd. Baggio maakte grote indruk en had met zijn twaalf kompetitiedoelpunten een groot aandeel in de promotie naar Serie B. Nog tijdens dat succesvolle seizoen sloeg Fiorentina toe en liet de jonge aanvaller een kontrakt tekenen voor het volgende jaar. Een droom leek voor Roberto Baggio werkelijkheid te worden. Want hoewel Fiorentina de laatste jaren niet kan bogen op grootse resultaten hoort de club tot de crème de la crème van het Italiaanse voetbal. De eerste wedstrijden van Roberto Baggio in het shirt van Fiorentina brachten de fans direkt in extase. Zijn Hekelveld 6 1012 SN Amsterdam Tel. 020-220672

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 25