Kritiek voor FC Porto Het kan verkeren. Enkele maanden terug werden de spelers van FC Porto nog op handen gedragen door hun supporters, de laatste weken is er een storm van kritiek neergedaald over diezelfde voetballers én natuurlijk de trainer en de clubvoorzitter. De reden daarvoor moet gezocht worden in de uitschakeling van FC Porto door Real Madrid in het Europa Cuptoernooi voor Landskampioenen. Het feit dat Porto met een ruime voorsprong op Benfica aan de leiding gaat in de nationale kompetitie doet aan dat alles niets af. De meeste kritiek gaat naar trainer Tomislav Ivic en voorzitter Pinto da Costa. De grote tegenstrever van Da Costa is niemand anders dan Fernando Gomes, de centrumaanvaller van FC Porto die aan het begin van dit seizoen zwaar gebleseerd was, terugkwam, maar door trainer Ivic regelmatig buiten het basiselftal wordt gehouden. De 31-jarige aanvaller vreest dat zijn loopbaan bij FC Porto op deze manier dooft als een nachtkaars en daarom heeft hij de tegenaanval ingezet. Gomes speelt met de gedachte om bij Porto de managersfunktie te gaan vervullen en later zelfs die van president. Die ideeën bracht Gomes naar buiten in een interview en dat schoot president Pinto da Costa in het verkeerde keelgat. Volgens velen is die konfrontatie de ware reden van het niet spelen van Gomes. Het Portugese wonderkind Paulo Futre, aan het begin van dit seizoen van FC Porto overgegaan naar Atlético de Madrid, gooide nog wat olie op het vuur. 'Ik herken het elftal van Porto niet meer', verklaarde hij.' 'Vorig jaar domineerde Porto het middenveld, het was altijd sterk in balbezit en de aanvallers werden steeds op tijd aangespeeld. Tegenwoordig is het elftal uit balans en worden er alleen lange ballen naar voren getrapt naar Madjer die in de voorhoede veel te veel in zijn eentje moet opknappen. Het doet me pijn dat Fernando Gomes niet eens speelt.' Een andere Porto-voetballer die zijn ontevredenheid niet onder stoelen of banken steekt is de Braziliaan Jorge Juary. De kleine, donkere aanvaller die in de Europa Cupfinale het winnende Porto-doelpunt maakte tegen Bayern München staat ook buiten het elftal. Verder dan een aantal inval-beurten kwam Juary dit seizoen nog niet en bij de clubleiding heeft hij gevraagd getransfereerd te mogen worden. Bloemen van Roever Reizen Evenals bij Ajax' laatste kompetitiewedstrijd, zaterdagavond tegen PEC Zwolle, worden de fleurige boeketten die de Ajacieden voor het begin van het duel over de diverse tribunevakken zullen verdelen, verzorgd door Ajax' sponsor ROEVER REIZEN. Met het aanbieden van de bloemen geeft ROEVER REIZEN ook de wens te kennen dat het eerwaarde publiek een bijzonder aangename en voor Ajax succesvolle wedstrijd zullen meemaken. Na de winterstop komt ROEVER REIZEN ongetwijfeld weer ruimschoots in beeld. Dan zal bekend zijn naar welke buitenlandse bestemming ROEVER de Ajax- supporters zal vervoeren in het kader van de kwartfinale Europa Cup. 9

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 9