FC PORTO De club De selektie De sterspeler 1 De trainer n Opgericht: 2 augustus 1906 Voorzitter: Jorge Nuno Lima Pinto de Costa Trainer: Tomislav Ivic Stadion: Das Antas Kapaciteit: 90.000 Direkteur sportief: Luis Telles da Cunha Roxo Clubkleuren: blauw-wit Kampioen van Portugal: 9 keer Bekerwinnaar van Portugal: 6 keer Winnaar Europa Cup Landskampioenen: 1987 Finalist EC Bekerwinnaars: 1985 Mlynarczyk (34) ZeBeto (27) Joao Pinto (26) Bandeirinha (26) Eurico (32) Celso (30) Geraldo (23) Inacio (32) Fetas (20) Barriga Frasco (32) Sousa (30) Pacheco (29) André (29) Magelhaes (25) Ouim (28) Semedo (22) Rui Neves Placido Rui Barros (21) Madjer (28) Gomes (30) Domincos Juary In een selektie van, bijna, louter internationals is het niet gemakkelijk een sterspeler uit te kiezen. Gemakshalve hebben wij daarom maar voor de Poolse doelman van Porto gekozen: Jozef Mlynarczyk. v Jozef Mlynarczyk werd op 20 september 1953 geboren in het Poolse Nowa Sol. Tóen was hij nog klein en licht maar inmiddels is hij 1.86 m. lang en weeg 82 kilo. Mlynarczyk startte zijn karrière bij Astra Nowa Sol. Vervolgens speelde hij voor Dozamet Nowa Sol, BKS Bielsko, Odra Opole en Widzew Lodz. In de zomer van 1984 begon Jozef aan zijn buitenlandse avontuur. Hij tekende voor het Franse SEC Bastia. Moeilijkheden over betalingen deden hem eind 1985 besluiten de club te verlaten en hij vond onderdak bij FC Porto, waar hij dus nog steeds aktief is. Jozef Mlynarczyk speelde meer dan 40 interlands en vertegenwoordigde zijn land op de WK's van 1982, in Spanje, en 1986, in Mexico. Zowel met Widzew Lodz als met FC Porto werd hij landskampioen en met laatstgenoemde vereniging veroverde hij de Europa Cup voor Landskampioenen in 1987. In 1983 werd hij uitgeroepen tot Pools voetballer van het jaar. Trainer van FC Porto is de voor ons niet onbekende Tomislav Ivic. Ivic is54jaaren geboren in het Joegoslavische Split. Daar speelde hij ook ooit één jaar in het eerste elftal van Hajduk. Een groot voetballer was Ivic niet maar hij had één grote ambitie: trainer worden. Dat werd hij en de eerste club van naam die hij trainde was Hajduk Split. Hij was er tien jaar werkzaam en behaalde diverse titels met de club. Zijn eerste buitenlandse vereniging was... Ajax. Ajax dus zijn eerste, maar niet de laatste buitenlandse club. Anderlecht (België), Galatasaray (Turkije), Avellino (Italië) en Panathinaikos (Griekenland) volgden. Met Ajax, Anderlecht en Hajduk Split is Ivic landskampioen geworden. Afgelopen zomer trad Ivic in dienst bij FC Porto. Hij was de opvolger van de succesvolle Arthur Jorge, die Porto verliet omdat sterspeler Paulo Futre werd verkocht tegen eerder gemaakte afspraken in. Tomislav Ivic staat bekend als een groot takticus. Het is een zeer emotioneel mens; hij kan huilen van geluk en zijn armen ten hemel heffen van wanhoop. Ivic heeft een niet te onderschatten bijdrage geleverd in de ontwikkeling van spelers als Sören Lerby, Frank Arnesen en Simon Tahamata. 7

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 7