Profiel van: Johnny Bosman Johnny Bosman is weer helemaal terug. Na een wat bleke seizoenstart hervond 'Bossie' zijn scherpte, een gunstige ontwikkeling waar Ajax vanavond tegen FC Porto van hoopt te profiteren. Daarbij komt dat Johnny Bosman de enige Ajacied is die in de drie tot nu toe tegen FC Porto gespeelde wedstrijden tot scoren kwam. 'In het laatste Amsterdam-toernooi viel ik tegen Porto in en ik maakte de gelijkmaker waardoor we de beker pakten, herinnert Bosman zich en voordat hij zich aan het vragenvuur van het PROFIEL onderwerpt blikt de Europa Cup-schutter van vorig jaar vooruit op het Supercup-duel van vanavond: 'FC Porto is een ploeg van grote klasse. Het verenigt een uitstekende techniek met goed verzorgd positiespel. Porto speelt vrij verdedigend maar in de counter zijn ze levensgevaarlijk, vooral met Madjer, die ik hun beste speler vind. Ik weet zeker dat de twee Supercup wedstrijden echte toppers zullen zijn.' Tijd voor het PROFIEL van Johnny Bosman: Naam: Jacobus Johannes Bosman Geboren: 1 februari 1965 Burgelijke staat: ongehuwd, samenwonend met Lucienne. Opleiding: HAVO. Lengte: 1.841/2 m. Gewicht: 76 kg. Vroegere clubs: Roda 23 en RKAVIC. Trainers: bij Roda '23 Hans van Kasteren, bij RKAVIC Jean-Paul Gregire en bij Ajax Aad de Mos, Hassie van Wijk, Ton Bruins Slot, Spitz Kohn en Johan Cruijff. Bij Ajax sinds: 1981 Eredivisiedebuut: 20 november 1983. Ajax-Roda JC. We wonnen met 5-2 en ik scoorde één keer. Favoriete positie: spits. Hoogtepunt karrière: alle Europa Cupwedstrijden en met name de acht goals waarmee ik Europa Cup-topscorer werd. Dieptepunt: de rode kaart tegen Real Zaragoza die me de finale in Athene kostte. Mooiste stadion: Camp Nou van Barcelona. Favoriete muziek: niet iets speciaals, ik hou van rustige muziek. Lievelingsgerecht: macaroni. Favoriete voetballer: Rabah Madjer van FC Porto. Hij heeft stijl, klasse, techniek en inzicht. Favoriete club: Ajax. Hekel aan:weinig ik baal van lang moeten wachten. Favoriete TV-programma: comedy-series. Beste sportman: Ivan Lendl. Moeilijkste tegenstander: McLeish, de stopper van Schotland. Die is vreselijk sterk in de lucht. Beste film die je zag: One flew over the cuckoo's nest en Top Gun. Grootste sociale misstand: criminaliteit. Waardoor ben je ontroerd: soms door een goede film maar ook door grote sportieve prestaties, zoals de wereldtitel van Joop Zoetemelk. Beste eigenschap: ik ben kalm en nuchter. Slechtste eigenschap: ik kan ongeduldig en af en toe een beetje te gemakkelijk zijn. Bijgelovig: ja, zolang we winnen volg ik het zelfde patroon bij de voorbereiding op de wedstrijd. Wie wordt landskampioen: Ajax. Wat doe je na de wedstrijd: ik ga uit eten en daarna wat drinken in de stad. Voorspelling Ajax-FC Porto: 2-1. 5

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 5