AC Milan, Real Madrid, Manchester United en Anderlecht de 'zusterclubs' van Ajax Real Madrid Milan Manchester United 30 Het zijn absoluut geen makkelijke tijden voor de zusterclubs al is dat voor een aantal van hen van relatieve -en zeker ook tijdelijke aard. Het afgelopen weekend kwamen slechts twee van de vier 'zusterclub' in de kompetitie in aktie. Anderlecht speelde volgens trainer George Leekens goed maar verloor toch. In het eigen Constant Vandenstock-stadion nog wel en met 2-1 van aartsvijand Standard. Nadat Standard-speler Dimitri M'Buyu de stand op 0-1 had gebracht kwam Anderlecht dankzij een goal van de nieuwe aankoop Hakan Lindmann langszij maar tenslotte was het weer M'Buyu die Anderlecht op verlies zette, nu definitief. De genoemde Hakan Lindmann is overigens een oude bekende. De spits kwam over van het Zweedse Malmö FF, Ajax' tegenstander in de kwartfinale van het Europa Cuptoernooi voor Bekerwinnaars, het vorig jaar. In Amsterdam scoorde hij het enige Malmö-doelpunt. In het Europa Cuptoernooi voor Landskampioenen maakte Lindmann juist tegen Anderlecht veel indruk met zijn atletische vermogens en grote fysieke kracht. Omdat Anderlecht's topschutter van vorig seizoen, Gudjohnsson, voortdurend in de lappenmand ligt had Anderlecht dringend behoefte aan een specifieke centrumspits. Kind van de rekening werd andermaal het jonge Deense talent Hendrik Mortensen. Deze aanvaller die al jaren geldt als één van de grootste jonge Deense voetballers is bij Anderlecht volkomen vergeten en de aankoop van wéér een buitenlander moet hem de laatste hoop op een kans ontnomen hebben. Het is inmiddels bekend dat Mortensen uitkijkt naar een club in Frankrijk. Dit weekend speelt Anderlecht 'op verplaatsing' bij Kortrijk. Dat is een wedstrijd die moet worden gewonnen, anders verliezen de Brusselaars de aansluiting met de kop. De 'koninklijke' uit Madrid had vorig weekend de gelegenheid te bekomen van de pijnlijke nederlaag die het leed in de derby tegen Atlético de Madrid. De ploeg van de Argentijnse trainer Luis César Menotti gaat steeds beter draaien en vormt een heuse bedreiging voor Real. In elk geval tot voor dit weekend bedroeg de voorsprong van het toch fantastisch draaiende Real Madrid slechts een enkel punt. De tweestrijd tussen de topclubs uit Madrid wordt dit weekend voortgezet met de wedstrijden Sabadell 1-Real Madrid en Atlético Madrid-Real Zaragoza. Bij Real Madrid is overigens de beroemde 'Quinto del Buitre', de 'Vijf van Buitre' wat uiteengevallen. Miguel Pardeza verliet enkele weken geleden teleurgesteld de club van zijn dromen, Real Madrid. Real Zaragoza is zijn nieuwe werk gever. Onderde 'Quintadel Buitre' werd het vijftal spelers benoemd die allen van de zelfde voetballichting zijn als de grote ster Emilio Butragueno en die alle vijf samen de jeugdopleiding van Real Madrid doorliepen. Van die vijf, Butragueno, Michel, Sanchis, Martin Vazquez en Pardeza, heeft de laatstgenoemde de club vaarwel gezegd. De kleine buitenspeler kon geen vaste plaats veroveren in het eerste elftal en na overleg met president Mendoza mocht hij vertrekken naar Real Zaragoza. Bij Zaragoza speelde Pardeze drie jaar geleden ook al een seizoen, toen als door Real Madrid uitgeleende speler. Net als Real Madrid in Spanje kende Milan een voetbalvrij weekend. In Spanje werd niet gespeeld omdat het nationale elftal afgelopen woensdag moest aantreden tegen Albanië. In Italië lag de kompetitie stil omdat het nationale elftal op zaterdag 14 november in Napels speelde tegen Zweden. Die wedstrijd werd door de Azzurri gewonnen en daarmee verzekerden zij zich van deelname aan het Europees Kampioenschap in West-Duitsland. Onder de spelers van het nationale elftal zaten een viertal Milan-spelers. Van hen Franco Baresi, Roberto Donadoni, Carlo Ancelotti en Paolo Maldini, kwamen de eerste drie in aktie. Naast de tweevoudige doelpuntmaker Vialli was aanvoerder Baresi de grote uitblinker bij de Italianen. De stilgelegde kompetitie barst deze zondag weer in alle hevigheid los. Milan speelt thuis tegen Avellino en hoopt, naast eigen winst, op misstappen van Napoli en Sampdoria, de twee clubs die Milan voorafgaan op de ranglijst. Paolo Maldini maakte vorige week zaterdag voor het eerst deel uit van de Italiaanse selektie. In de loodzware Engelse kompetitie is er nog steeds geen volstrekte hoofdrol weggelegd voor Manchester United. Maar de vijfde positie geeft de Mancunians alle mogelijkheden om niet al te opvallend te kunnen sluipen naar een plaats aan de top. Vorige week speelde Manchester United voor een uitverkocht Old Trafford tegen de (toen nog) koploper Liverpool. De wedstrijd eindigde gelijk, 1-1, door doelpunten van Aldridge voor Liverpool en een gelijkmaker van Norman Whiteside. Vanmiddag is in Londen de wedstrijd Wimbledon-Manchester United gespeeld.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 30