Internationaal nieuws RABAH MADJER EEN ALGERIJNSE SUPERSTER Wie kent hem in Nederland niet, Rabah Madjer, de fantastische Algerijnse aanvaller met de fraaie techniek, de koele doortastendheid, het uitstekende overzicht én de uitstraling van de echte superster. De eerste keer dat het Nederlandse contingent voetballiefhebbers kennis maakte met het Algerijnse fenomeen was ruim vijf jaar geleden. Tijdens het wereldkampioenschap voetbal in Spanje speelden de Algerijnen tegen West Duitsland. Nu is het over het algemeen toch al zo dat de Neder lander geneigd is partij te kiezen tégen de Oosterburen maar in deze wedstrijd was er meer dan alleen his torische aversie die de kijker op de hand van de Algerijnse underdog deed zijn. De groen-witten dartelden als vlinders langs de logge Duitse profs en staken als wespen in de afweer van de Mannschaft. Het was een lust voor het oog om mooie, speelse voetballers als Belloumi, Assad, Zidane, Dahleb en Madjer het voetbalspel op zijn Algerijns te zien vertolken. Met 2-1 werd de Europese voetbalgigant verslagen en in die overwinning had Rabah Madjer een groot aandeel. Het eerste Algerijnse doelpunt kwam van de gevoelige voet van Rabah Madjer en, nadat Rummenigge gelijk had gemaakt, bereidde hij de win nende, ook bij ons luid bejubelde, winnende goal voor, gemaakt door Belloumi. De naam van Madjer was gevestigd en de op 15 december 1958 te El Biar geboren aanvaller kreeg een paar riante offertes van Europese clubs. Madjer koos voor Racing Club de Paris (het huidige Matra Racing waarvoor Sonny Silooy speelt) en tot de zomer van 1985 maakte Racing dankbaar gebruik van de voortreffe lijke kwaliteiten van de rechtsbenige aanvaller. Bij Racing speelden zijn landgenoten Ben Mabrouk, Chebel en Laachi, dus de aanpassing verliep mede daardoor heel vlot. Wat niet wilde vlotten waren de successen van de Parijse club. Het eerste jaar, na lange afwezigheid, in de eerste divisie verliep desastreus en degra datie was onvermijdelijk. Dat ondanks het uitstekende spel van Madjer. Het volgende seizoen begon drama tisch voor de voetballer die bij het Algerijnse Onolait Hussein-Dey en Milaha Athletic zijn loopbaan was gestart. Een liesbreuk hield hem een maand of vier buiten de lijnen. Ook na zijn herstel kon Racing Paris zijn draai niet vinden. Na wat problemen met de clubleiding - onder meer vanwege Franse weigering Madjer vrij te geven voor het Algerijnse elftal - werd zijn driejarige kontrakt ontbonden. Onder anderen AA Gent en Sporting Gijon hadden warme belangstelling voor Madjer maar het was FC Porto dat hem in de armen sloeg. Met die club zette hij afgelopen seizoen weer een Duits topelftal een hak. Letterlijk en figuurlijk. De Europa Cupfinale in Wenen leek een zoveelste 1-0 uitslag te zullen krijgen totdat Madjers bevlieging anders besliste. Een voorzet vanaf de rech terkant hakte hij op onnavolgbare wijze achter het standbeen om langs Bayern-doelman Pfaff. Daarmee was de Madjer-show nog niet besloten. Vlak voor tijd, kampend met hevige kramp, zette hij vanaf de linker vleugel aan voor een laatste inspanning. Weer liet Madjer de Bayern-verdedigers zijn hielen zien en zijn afgemeten voorzet werd inge tikt door de Braziliaan Juary. Het betekende het absolute hoogtepunt voor FC Porto en natuurlijk ook in de karrière van Rabah Madjer. Het is pas november maar nu al weet Madjer dat hij volgend seizoen niet meer in Oporto zal voetballen. Bayern München, wakker geschud door de belangstelling van ...Ajax voor de Algerijnse ster, trok de portemonnee formidabel open en verzekerde zich voor het komende seizoen van Madjers klasse. In het Europa Cuptoernooi werd FC Porto in de tweede ronde uitgescha keld door Real Madrid. Dat betekent dat de wedstrijden om de Supercup voor Rabah een voorlopig laatste mogelijkheid zijn om zich internatio naal te manifesteren. Voor de neutrale liefhebber betekent dat genieten, voor de Ajax-verdedigers: oppassen! i/m. Rabah Madjer in het shirt van FC Porto. Volgend jaar draagt hij het rood van Bayern München... 13

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 13