Van't Schip Nadat Frank Rijkaard niet meer beschikbaar was kwam het verlies van Jan Wouters helemaal hard aan. 'Misschien wel', zegt Wouters, 'maar het bewijs is eens te meer geleverd dat geen enkele speler onmisbaar is. Er worden mensen op andere posities geprobeerd en die manifesteren zich dan goed. Dat is het positieve van zo'n situatie. Ik moet zeggen dat ik de afgelopen weken heb zitten genieten van Johnny van 't Schip. Niet dat zijn sterke spel op het middenveld me verbaasd heeft. Aan de zijkant, als vleugelspeler, is Johnny veel afhankelijker. Hij moet dan aan de lijn aanspeelbaar zijn en komt ie aan de bal dan moet hij een aktie maken. Op het middenveld is 'Schip' veel meer aan de bal en komt hij beter in zijn spel, hij kan daar veel meer zelf bepalen wat er gaat gebeuren en dan zie je hem groeien.' Op dinsdagavond 10 november speelde Jan Wouters voor het eerst na zijn kwetsuur weer een wedstrijd. Eén helft met Ajax 2 dat met 6-3 van Feyenoord won. 'Voor mij was het voornamelijk een test en ik ben er bewust nog niet te hard ingegaan', zegt Wouters, 'na de wedstrijd was de reaktie van de knie goed.' PEC Zwolle en FC Porto Vooral blikkend op de wedstrijd tegen FC Porto toont Jan Wouters zich positief over de spelopvatting van de Zwolse gasten: 'Van PEC is bekend dat ze moedig en attraktief spelen. Ze proberen tenminste te voetballen. Niet alleen thuis maar ook uit en je ziet dat ze vaak spektakulaire uitslagen maken, zowel positief als negatief. PEC is een leuke ploeg om naar te kijken en er lopen verschillende goede voetballers rond. Peter van der Waart bijvoorbeeld. Die is opgebloeid na zijn tijd bij FC Utrecht. En verder vind ikdie Jerry Cooke een goeie. Hij heeft voornamelijk in de eerste divisie gespeeld en misschien heeft hij nog wat tijd nodig om zich aan het eredivisie voetbal aan te passen maar hij kan het wél.' Na Ajax-PEC Zwolle staat aanstaande dinsdagavond het Supercupduel in het Olympisch Stadion met FC Porto te wachten. Hoe ziet Jan Wouters die wedstrijd? Wouters: 'Er staat hoe dan ook een cup op het spel en win je die dan betekent dat wéér nieuwe internationale erkenning. FC Porto is een elftal met veel klasse dat bovendien uitstekend op resultaat kan spelen. Verdedigend zijn ze heel sterk, dat bleek ook in het Amsterdam-toernooi. Porto iszonder meereen Europesetopploeg, de EuropaCup hebben ze niet voor niets gewonnen. Wij hebben nog een appeltje met ze te schillen want twee jaar geleden werden we door Porto uit het Europa Cuptoernooi gewipt. Ik was daar toen niet bij maar ook voor mij zijn de wedstrijden tegen FC Porto daarom prestigewedstrijden.' Zal Jan Wouters er tegen de Portugezen bij zijn? Jan Wouters: 'Gaat het tegen PEC Zwolle goed dan ziek ik niet in waarom ik tegen FC Porto zou ontbreken, dan sta ik er ook. Het zal een uitstekende test zijn om te zien hoe goed ik hersteld ben!' Fidelio De captain aan het woord. Voor de kraker Ajax-Feyenoord deed Johnny van 't Schip namens alle spelers een appèl aan het publiek om eensgezind een halt toe te roepen aan de terreur van het voetbalvandalisme. Niet alleen voor maar ook tijdens de wedstrijd toonde Van 't Schip zich een uitstekende aanvoerder. Gedreven spelend op het middenveld leidde hij zijn ploeg naar de 3-1 zege. 5

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 5