Internationaal nieuws Addio Cabrini Muzikale voetballers Honderdelf landen voor WK 1990 Indoor soccer in de USA REMANI SPORTSWEAR Adidas-Cruyff-Lotto-- Mitre-Nike-Patrick-- Quick-Noël. Met verbijstering nam de Italiaanse voetbalwereld kennis van de beslissing van Antonio Cabrini zich niet meer beschikbaar te stellen voor het nationale elftal. De linkerverdediger van Juventus die in 1978 op het Argentijnse WK zijn debuut voor de nationale ploeg maakte en daarna ook op de Wereldkampioenschappen 1982 en 1986 van de partij was deelde mee dat hij zijn beslissing lang overwogen had. Toch waren er velen die niet begrepen waarom Cabrini zijn interland-karrière voor beëindig wilde zien. Onder meer oud-bondscoach Enzo Bearzot trachtte hem op andere gedachten te brengen. Tevergeefs, Cabrini bleef bij zijn standpunt en daardoor is het aantal spelers dat met Italië in 1982 Wereldkampioen werd in de huidige selektie gedaald tot twee. Alleen de Inter-spelers Altobelli en Bergomi waren er vijf jaar geleden bij toen de Azzurri de wereldbeker veroverden. Antonio Cabrini, de mooie jongen van het Italiaanse voetbal, maakte zijn besluit een zestal dagen voor de belangrijke interland van Italië tegen Zweden bekend. Met het oog op die wedstrijd verklaarde Cabrini dat hij er niet over dacht om het duel op de televisie te volgen. 'Ik hou me lekker bezig met mijn gezin', verklaarde hij. 'Ik heb er nooit van gehouden om wedstrijden vanuit de luie stoel te volgen. Dat doet alleen maar pijn. Ik weet dat het een belangrijke wedstrijd is maar ik heb niet de illusie dat ik onmisbaar ben. Mijn vervanger (de Napoli-speler Francini. red.) is van grote klasse en hij heeft al de nodige internationale ervaring. Ook zonder Cabrini moet het Italiaanse elftal natuurlijk kunnen winnen. Ik ga me nu helemaal richten op mijn club, Juventus. Daarmee heb ik nog heel wat te winnen.'Aldus Antonio Cabrini die de laatste wedstrijden de aanvoerdersband van de nationale ploeg droeg en meer dan zeventig keer het blauwe shirt van Italië droeg. Het Italiaanse voetbalblad TUTTOCALCIO heeft onder de spelers van Serie A en enquete gehouden over hun belangstelling voor muziek, let wel, moderne muziek. Als meest populaire zanger kwam de Italiaan Claudio Baglioni tevoorschijn uit de enquete, waarbij het opviel dat Baglioni geen enkele stem van een in Italië spelende buitenlander kreeg. Tweede favoriet is Madonna, het Amerikaanse fenomeen met Italiaanse ouders. Zij kreeg 24 stemmen en daarvan waren er twee van over de grens: 'de Oostenrijkse Walter Schachneren de Zweed Johnny.' Ekström noemden haar als hun favoriete popster. Ook Bruce Springsteen doet het goed onder de voetballers, 12van hen zijn gek opde muziek van Springsteen, onder hen de Griek Anastopoulos, de Zweed llysén, de westduitser Voller en de Braziliaan Casagrande. Onze Marco van Basten houdt het op Sting, terwijl Gullit natuurlijk de muziek van Bob Marley adoreert. Afgelopen maand september sloot de inschrijving voor de landen die willen meedoen aan de voorronden voor het wereldkampioenschap voetbal 1990 in Italië. Het aantal inschrijvingen viel een beetje tegen. Van de 158 landen die lid zijn van de FIFA, de overkoepelende bond van voetbalfederaties, schreven er 111 in. Dat zijn er bijvoorbeeld twaalf minder dan voor het laatste Wereldkampioenschap in Mexico. Europa is het continent dat - wederom - de meeste landen ingeschreven heeft, 33, en dat zijn alle Europese landen behalve Liechtenstein. Azië is een goede tweede met 26 inschrijvingen, gevolgd door Afrika (23), Midden Amerika (14) en Zuid Amerika (10 landen). Niet zonder reden toonden Afrika en Azië zich ontevreden over het feit dat zij, ondanks het grote aantal deelnemers in de voorronden, slechts twee landen kunnen plaatsen voorde eindstrijd. Europa mag er niet minder dan veertien plaatsen, Zuid Amerika drie of vier, Argentinië als regerend Wereldkampioen en Italië als organiserend land zijn al zeker van plaatsing. De loting van de voorronden geschied op 12 januari 1988. Op 4 november j.l. startte in de Verenigde Staten de tiende kompetitie van het zaalvoetbal, beter 'indoor-soccer'. Het indoor-soccer is veel populairder dan het normale voetbal, ook omdat de televisiestations belangstelling hebben voor deze harde vorm van zaalvoetbal waarbij net als bij ijshockey gebruik wordt gemaakt van een boarding. Grote favoriet voor de titel is de regerende kampioen, Dallas Sidekicks. Zij hebben in hun midden de topscorer van vorig jaar, de vijfentwintigjarige Braziliaan Tatu. Deze Tatu heeft een drie-jarig contract bij Dallas Sidekicks en toucheert per jaar het lieve sommetje van vierhonderdduizend gulden aan salaris. Daarmee is hij de best betaalde indoor-speler in de Verenigde Staten. Organisator van het indoor-soccer kampioenschap is de MISL, de Mayor Indoor Soccer League. Om deel te nemen de MISL-kompetitie moet iedere club één miljoen gulden neertellen. Minnesota Strikers kon dat bedrag slechts opbrengen via een inzameling onder de fans. De MISL is algemeen aanvaard als de belangrijkste indoor-soccer bond in de Verenigde Staten maar er is nog een, wilde, bond die een kompetitie organiseert. Dat isdeAISA (American Indoor Soccer Association). Aan de AISA-kompetitie doen echter slechts vier ploegen mee: Canton Invaders, Memphis Storm, Fort Wayne Flames en Milwaukee Wave. Zij werken hun kompetitie af tussen november en begin februari. VOOR SPORT EN MODE voor div. merken voetbalschoenen o.a. Tevens clubtenues. voor alle clubs uit Amsterdam-Noord. Sleutelbloemstraat 63 Amsterdam (Noord) Tel. 020-327604 Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 10.00 - 17.00 uur zaterdag 9.00 - 17.00 uur 13

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 13