Juventus 90 jaar Slagerij G.A. Koeman 9 De Oude Dame is negentig jaar geworden. De Oude Dame (La Vecchia Signora) is de bijnaam van Juventus, de meest gelauwerde club van Italië. De verjaardag vierde Juventus op feestelijke wijze. In de thuiswedstrijd tegen Avellino trad Juventus bovendien niet in het traditionele zwart-wit gestreepte shirt aan maar in een tenue waarin het allereerste Juventus-elftal was opdraafde. Robedi Kappa, niet alleen kledingsponsor van Ajax maar ook van bijvoorbeeld Juventus en Milan, had speciaal voor deze gelegenheid zachtrose shirts in ouderwetse snit gefabriceerd en de Juventus-spelers droegen daarbij zwarte broeken (een fractie langer dan normaal) en zwarte kousen. Avellino werd met 3-0 verslagen dus wie weet herhaalt La Juve de truuk met de rose shirts nog eens. De exacte 'geboortedatum' van Juventus is 1 november 1897. Slechts acht jaar later kroonde Juventus zich tot kampioen van Italië en daar zou de roemruchte club uit Turijn er nog eenentwintig aan toevoegen. Het jubileum-jaar lijkt geen stimulerende invloed te hebben op het elftal van Juventus. De punten worden maar moeizaam binnengehaald en ondanks de inbreng van spits lan Rush is het spel van La Juve ver verwijderd van het peil dat het onder leiding van Michel Platini ten beste gaf. Wie weet bewaart Juventus een nieuwe glansperiode voor het 100-jarig bestaan, over tien jaar. Sjaak Storm is één van de oud-Ajacieden die zich in een eredivisie-club een vaste plaats hebben verworven. De doelman die van jongs af aan bij Ajax-voetbalde en enkele keren in Ajax-één onder de lat stond, hoort tot de betere doelverdedigers in Nederland. Dat bewijst hij maar al te graag wanneer hij met zijn club in De Meer op bezoek komt. Twee jaar geleden speelde hij de sterren van de hemel in het Groningse doel en werd na de wedstrijd beloond met de trofee van Man of the Match. w De slager voor de goedkoopste belegde broodjes, salades enz. vanaf 75 cent. Alles eigen fabrikaat Maandag t/m vrijdag van 5.30 's ochtends tot 16.00 uur Zaterdag en zondag gesloten Amstelveenseweg 284, Amsterdam, tel. 020-799433

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 9