Richard Sneekes' Amsterdamse branie 'Ik zie een replay in Groningen wel zitten' Ajax—Feyenoord 6 3 DE GENERALE REPETITIE VAN AJAX 2 Voor Richard Sneekes is dit het eer ste jaar als tweede elftalspeler maar niettemin hoort hij toch bij het selek- te gezelschap voetballers dat al eens mocht opdraven in het eerst elftal. Dat gebeurde op 27 oktober 1985 toen Richard de laatste tien minuten van de thuiswedstrijd tegen Haarlem mocht invallen voor Rob de Wit. Ri chard Sneekes was toen zestien jaar en het was logisch dat velen heel wat verwachtten van dat nieuwe, brutale, echt Amsterdamse talent, talent. We zijn nu ruim twee jaar verder en daar waar jonge voetballers als Den nis Bergkamp, Bryan Roy, Aron Win ter en Rob Witschge wél doorstoot ten bleef Richard Sneekes wat ste ken. Dat onderkent hij zelf ook. 'In derdaad', zegt Richard, 'mijn ontwik keling is wat gestagneerd. Ik ben daar natuurlijk niet tevreden over. Het is allesbehalve zo dat ik geen ambitie zou hebben. Natuurlijk wil ik er ko men en ik zal er ook van alles aan doen. Dit seizoen wordt erg belang rijk voor me want ik hoop aan het eind daarvan in aanmerking te komen vooreen contract'. In de Bekerwedstrijd tegen Sparta was er voor Richard Sneekes aan- AFC AJAX Administratie Middenweg 401 1098 AV Amsterdam Tel. 020-946515/654440 Telex 12415 vankelijk niet meer dan een plaats op de bank weggelegd. Pas tegen het einde van de wedstrijd mocht hij daadwerkelijk een aandeel hebben in de fraaie triomf van Ajax 2. Nu, tegen FC Groningen, hoopt Sneekes er vanaf het begin bij te zijn. Toevallig ben ik vorig jaar als wissel spelerbij het eerste mee gegaan toen Ajax de replay voor de halve finale tegen FC Groningen moest spelen. Toen wonnen we en het is leukom FC Groningen nu met het tweede weerte ontmoeten. Ik verwacht dat deze wedstrijd een stuk zwaarder wordt dan die tegen Sparta. FC Groningen speelt namelijk nogal stug en defen sief. Ik denk ook niet dat ze tegen ons wél volop zullen aanvallen want ze willen natuurlijk niet net zo de boot ingaan als Sparta. Ze hebben trou wens veel meer spelers van naam dan Sparta, zoals Jurrie Koolhof, René Eijkelkamp, John de Wolf en Sjakie Storm. Voor ons is dat weer een extra motivatie. Volgens mij moet Ajax in de eerste helft het initiatief nemen en snel pro beren te scoren maar toch moeten we bedachtzamer en met meer over leg spelen dan tegen Sparta. We moeten onze krachten ook beter ver delen, anders zijn we weer op, het laatste kwartier. FC Groningen is fy siek sterker, terwijl wij het meer van de techniek moeten hebben, ledereen bij ons hoopt dat het pu bliek, net als tegen Sparta, weer op de banken zal staan om ons te steu nen. De sfeer was toen geweldig, een enorme steun.' Richard Sneekes, die het liefst als centrale middenvelderspeelt maar in Ajax 2 meestal als rechterspits op treedt, steekt zijn Amsterdamse bluf ook niet onder stoelen of banken als het over een voorspelling van de wedstrijd gaat: 'Ik hoop uiteraard dat we hier al winnen', zegt hij, 'maar ei genlijk verwacht ik dat het op een replay in Groningen uitdraait. Dan moeten we ze daar maar pakkenAl dus Richard Sneekes die als eerste jaars B-junior bij Ajax binnenstapte en daarna altijd in de hoogste jeug- delftallen uitkwam en daarnaast ook nog eens voor alle mogelijke verte genwoordigende elftallen uitkwam. Een aanwijzing dat de talenten er ze ker zijn. Ajax 2-FC Groningen is voor de ras-Amsterdammer een uitge sproken mogelijkheid om te bewijzen dat zijn debuut in het eerste elftal, twee jaar geleden, geen vergissing was. Afgelopen dinsdagavond speelde Ajax 2 de topper in de kompetitie te gen Feyenoord 2. Na een wat moei lijk begin speelde Ajax 2 onder de bezie lende impulsen van vooral Petri Tiai- nen een voortreffelijke partij en Feyenoord werd met 6-3 geklopt. Een opvallende verschijning in het elftal van Ajax 2 was Jan Wouters die tegen de Rotterdammers zijn net her stelde knie testte. Ajax 2 kwam in de volgende opstel ling het veld in: Doesburg; Vink (85e Dick), Verlaat, Wouters (F. de Boer), Boeve; Schol ten, Sneekes, R. de Boer en Tiainen. UITGAVE: Frisch Drukkerijen BV Duivendrechtsekade 87-88 1096 AJ Amsterdam Tel. 020-930865 Telex 10299 TEKST Inter Football Hoger Einde Zuid 6-7 1190 AB Ouderkerk a/d Amstel Tel. 02963-4441 Telex 12337 ADVERTENTIE-ADRES Targets Planning Singel 372 1016 AH Amsterdam Tel. 020-259517/240789 Richard Sneekes 5

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 5