ZUIVELHANDEL A.C. HARTMAN J. MUUS Alle belegde broodjes 1,30 De enige echte groenteman in Diemen REMANI SPORTSWEAR Adidas-Cruyff-Lotto-- Mitre-Nike-Patrick- Quick-Noël. v«» jp mmi* a «.*5 (o.a. verzorging van fruitmanden) Kruidenhof 7, Diemen Telefoon 020-980890 omdat er of geen elftal op de been gebracht kon worden, of de Amsterdammers geen zin hadden midden in februari de toen nog lange reis naar het hoge noorden te aanvaarden, het toernooi van 1910-1911 was opnieuw na een ronde voor Ajax bekeken; de keurtroepen verloren met 5-2 bij Kampong, en de reserves thuis met 2-1 van AlcmariaVitrix2. In 1910 werden de reserve-elftallen weer uit het bekerreglement geschrapt. Officieel tenminste, want meer dan eens kwam nog een fantasie-elftal opdraven. Deels kwam dat doordat de meeste clubs, en zeker die in de eerste klasse, de beker niet echt serieus namen. Ajax vormde daarop een uitzondering. Niet zodra was de promotie van 1911 een feit, of de Amsterdammers stelden tegen Achilles Assen een derde elftal op, dat dan ook met 7-0 met de grond gelijk werd gemaakt. Niet zelden was er sprake van een noodoplossing. Door tijdgebrek werden de bekerwedstrijden vaak aan het eind van het seizoen gespeeld, tegelijk met de kampioenswedstrijden. De clubs die in de titelstrijd verwikkeld waren, en daartoe behoorde Ajax meermalen, deden dan of in het geheel niet mee, of met een feestelftal.Zo liet Ajax zich doorgaans door een verzameling reservespelers vertegenwoordigen, en werden zelden of nooit de eerste twee rondes overleefd. In 1927 kon het gebeuren dat tegen Enschedese Boys een recordnederlaag in bekerverband werd geleden: 9-3. In 1930 deden de reserves het uitstekend, overleefden liefst vier ronden, waarna het eerste team de zaak overnam en in de halve finale op Feyenoord stuitte. Ook in de betaalde periode was vaak sprake van een zeker kompetitievervalsing in het bekertoernooi, toen bekerwedstrijden regelmatig worden vastgesteld op interlanddata, waardoor de topclubs zonder internationals moesten verschijnen. Maar ook in deze periode was de animo van de clubs nog miniem. Op nieuwjaarsdag 1959 verscheen Ajax met elf invallers binnen de lijnen tegen NOS, een ploeg die overigens altijd nog sterk genoeg was om de stadgenoten met 8-3 plat te walsen. Het was de laatste keer dat er een reserveteam van Ajax in de beker aktief was, zij het onder de naam Ajax 1. Niettemin zijn bekerwedstrijden, vooral die tegen mindere' tegenstanders, altijd bij uitstek geschikt gebleven voor experimenten met de opstelling. Vandaag verschijnt Ajax 2 voor het eerst weer als Ajax 2 in het toernooi, voor het eerst sinds 1910. Laten we de wedstrijd zien hoe historisch deze wedstrijd wordt. Het laatste hoofdstuk is van recente VOOR SPORT EN MODE voor div. merken voetbalschoenen o.a. Tevens clubtenues. voor alle clubs uit Amsterdam-Noord. Sleutelbloemstraat 63 Amsterdam (Noord) Tel. 020-327604 Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 10.00 - 17.00 uur zaterdag 9.00 - 17.00 uur datum. Op 11 oktober trad het tweede elftal aan tegen Sparta en de uitslag zal bij iedereen bekend zijn. De prestatie van het schaduwelftal wierp andermaal het licht op de voortreffelijke opleiding van Ajax. Twee doelpunten van Bryan Roy zorgden ervoor dat Ajax vanavond kan aantreden voor de wedstrijd inde tweede ronde, tegen FC Groningen. I fcÜT Eén van de kandidaten voor de linkerspitsplaats is Ally Dick, de Schotse aanvaller van Ajax. De sympathieke Alastair heeft een lange lijdensweg achter de rug na zijn zware kwetsuur, opgelopen in het Europa Cupduel tegen Olympiakos Piraeus, het vorig seizoen. Alastair is weer helemaal hersteld en hunkert uiteraard naar een kans om zijn kwaliteiten te tonen. Op de foto zien we Ally Dick scoren tegen Fortuna Sittard. Hekelveld 6 1012 SN Amsterdam Tel. 020-220672 19

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 19