die zijn in Hamburg goed uitge voerd. Niettemin ontbrak er ook een stukje durf in ons spel. Was die er wel geweest, dan had de verrassing misschien nog groter geweest. De spanning van het de licate moment heeft onze presta tie in feite geprovoceerd. Het pro bleem wat dan om de hoek komt kijken is de vólgende wedstrijd. Wat dat betreft reken ik er op dat het Olympisch Stadion goed vol zit, dat er veel sfeer is. Dat pept de spelers enorm op, de jongens hebben die extra ruggesteun nodig. Door het wegvallen van een aantal spelers is Ajax eigen lijk weer beland in de situatie van het vorig jaar. Het jeugdige en thousiasme moet samen met de stimulans van het publiek weer voor iets mooies gaan zorgen. We zullen ons door de 1-0 voor sprong ook niet in de war mogen laten brengen. In de eerste plaats moeten we ons eigen spel blijven spelen. Dus in de eerste plaats trachten de voorsprong uit te bouwen. Zo'n kleine voorsprong, hoe mooi als uitgangspunt ook, biedt natuurlijk nooit zekerheid. Maar er zal ook heel attent ge speeld moeten worden, we mo gen ons niet laten verrassen en wat dat betreft blijft HSV gevaar lijk. Het is een ploeg die het liefste vanuit de verdediging speelt en spekuleert op de counter. Oplet ten dus, maar vooral spelen van uit onze eigen mogelijkheden. Daar ligt onze kracht.' Vertel eens iets over HSV Johan Cruijff: 'HSV heeft indivi dueel vrij veel kwaliteiten. Ik doel dan duidelijk op de spelers op zich want als team vind ik de kwa liteiten minder. Van de Duitsers is bekend dat ze graag met veel ruimte voorin spelen en in die ruimte liggen dan mogelijkheden voor individuele akties. Daar zul len we vooral voor moeten uitkij ken. Tot hun betere voetballers horen Manfred Kaltz en de Pool Miroslav Okonski. De kwaliteiten van Kaltz zijn bekend, vooral in een aanvallende rol is hij, met zijn goede traptechniek gevaarlijk. Het is dus zaak om hem zoveel mogelijk werk te laten doen wat hem het minste ligt: puur verde digen. Dat is in Hamburg redelijk gelukt maar Kaltz blijft met zijn grote ervaring een speler om re kening mee te houden. Ook wat betreft Okonski is het zaak om zijn persoonlijke kwaliteiten uitte schakelen. Hij is een grote indivi dualist en leg je hem aan banden dan is het niet direkt een speler diezich in het ploegbelang nuttig kan maken. Ajax moet het initia tief nemen en houden, zo kunnen we het gevaar van de tegenstan der indammen. Het hoofddoel vanavond is na tuurlijk de plaatsing voor de kwartfinale. Daarnaast moeten we natuurlijk het bekende Ajax- voetbal spelen. Wat dat betreft wijs ik nogmaals op de inbreng van het publiek. Als dat loopt, wanneer die krachten gebundeld worden, dan zie ik de wedstrijd met vertrouwen tegemoet, dan kunnen we weer mooie dingen verwachten.' De Nederlandse clubs doen het goed in Europa... Johan Cruijff: 'Ja, het ziet er naar uit dat het Nederlands voetbal zich aan het herstellen is. De pun ten die de Nederlandse clubs uit en thuis halen zijn erg belangrijk want op een gegeven moment kan dat een extra plaats in het UEFA-Cuptoernooi opleveren. Als het even kan moeten alle Ne derlandse ploegen doorgaan naar de derde ronde of, in het ge val van ons, FC Den Haag en PSV, naar de kwartfinale. Die goede resultaten zullen hun weerslag op het Nederlandse voetbal niet missen.' Van een oude voetbalster, Uwe Seeler, mocht je de komplimen- ten in ontvangst nemen vanwe ge de aantrekkelijke en gedurf de spelopvatting.... Johan Cruijff: 'Dat doet natuurlijk goed. Het is eens te meer een be wijs dat er ook in het buitenland behoefte is aan minder angstig voetbal. Ajax heeft ook vorig sei zoen laten zien dat aantrekkelijk voetbal niet ten koste hoeft te gaan van het resultaat. Het is al tijd prettig dat een man als Uwe Seeler dat konstateert en er op reageert.' Erelijst Europa Cup voor Bekerwinnaars 5 Winnaar Verliezer Uitslag 1961 Fiorentina (Italië) Glasgow Rangers 2-0 en 2-1 1962 Atlético de Madrid (Spanje) Fiorentina 1-1 en 3-0 1963 Tottenham Hotspur (Engeland) Atlético de Madrid 5-1 1964 Sporting Lisboa (Portugal) MTK Boedapest 3-3 en 1-0 1965 West Ham United (Engeland) München1860 2-0 1966 Borussia Dortmund (W.-Duitsl.) Liverpool 2-1 1967 Bayern München (W.-Duitsl.) Glasgow Rangers 1-0 1968 Milan (Italië) Hamburger SV 2-0 1969 Slovan Bratislava (Tsj.SI.) Barcelona 3-2 1970 Manchester City (Engeland) GornikZabrze 2-1 1971 Chelsea (Engeland) Real Madrid 1-1 en 2-1 1972 Glasgow Rangers (Schotland) Dinamo Moskou 3-2 1973 Milan (Italië) Leeds United 1-0 1974 FC Magdeburg (Oost-DId.) Milan 2-0 1975 Dinamo Kiev (Rusland) Ferencvaros 3-0 1976 Anderlecht (België) West Ham United 4-2 1977 Hamburger SV (W.-DId.) Anderlecht 2-0 1978 Anderlecht (België) Austria Wien 4-0 1979 Barcelona (Spanje) Fort. Düsseldorf 4-3 1980 Valencia (Spanje) Arsenal 5-4 (penal. 1981 Dinamo Tiflis (Rusland) Karl Zeiss Jena 2-1 1982 Barcelona (Spanje) Standard Luik 2-1 1983 Aberdeen (Schotland) Real Madrid 2-1 1984 Juventus (Italië) FC Porto 2-1 1985 Everton (Engeland) Rapid Wien 3-1 1986 Dinamo Kiev (Rusland) Atlético de Madrid 3-0 1987 Ajax (Nederland) Lokomotive Leipz. 1-0

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 5