Kommentaren na HSV-AJAX gen Feyenoord en later in die week nog de return van de halve finale KNVB Bekerwedstrijd in Groningen'. Aan de EuropaCupfinalezittrou- wens nog een aardige anekdote vast. Frank Verlaat: Toen wij na de finale alweer een week thuis waren lag er bij Ajax een brief, die aan mij gericht was en uit Oost- Duitsland kwam. Het bleek een brief te zijn van die directe tegen stander uit de finale. Van Richter dus. Hij feliciteerde mijnogmaals met het behalen van de Europa Cup en aangezien hij had gehoord dat ik in militaire dienst zat vroeg hij mij onder andere hoe het er bij ons in militaire dienst toegaat. Of het verplicht was, hoe lang ik al bij Ajax voet balde en dergelijke. Hij had bij de brief ook een sticker van Loko- motive Leipzig gedaan waarop hij had gezet: Eén keer maar nooit weer. Die brief maakte op mijtoch wel indruk. Ikzou naeen verloren finale zeker geen briéf schrijven aan mijn direkte tegen stander. Ik heb hem nog wel eens teruggeschreven maar hij is nu verhuisd, van Lokomotive naar Karl-Marxstadt'. HSV heeft de moed nog niet opgegeven Dat de nederlaag tegen Ajax in de Heimat, en Hamburg in het bij zonder, vrij hard is aangekomen zal geen verbazing wekken. Maar de marge van één doelpunt wordt in het HSV-kamp niet als onover komelijk gezien. Direkt na de wedstrijd in het Volksparksta dion kenmerkte het kommentaar van HSV-trainer Josip Skoblar zich door teleurstelling en hoop. 'Kansen om te winnen hebben we genoeg gehad', mompelde Sko blar, 'het heeft ons aan geluk ont broken. Zo veel pech in één wed strijd, dat gebeurt normaal ges proken niet.' HSV-manager Felix Magath toonde zich aangenaam verrast HSV Als ik hem konfronteer met het feit dat hij nu plotseling weer in beeld komt bij het eerste elftal zegt hij: 'Na een goede wedstrijd met Ajax 2 tegen Sparta voor de KNVB-Beker, die wij met 2-1 wonnen, stond ik een week later reserve tegen Volendam. Na de wedstrijd werd mij verteld: hou je maar klaar voor Hamburg. Dus ik weer een paar vrije dagen rege len bij de militaire dienst. Net ais in Griekenland hoorde ik op de dag van de wedstrijd dat ik tegen HSV zou spelen. Ik was niet zenu wachtiger dan anders.' Gevraagd naar zijn verwachtin gen voor de return zegt Frank: 'In iedergeval hoop ikdat ikspeel. Ik verwacht verder niet dat HSV met drie spitsen zal spelen. Zoals wij daar gedaan hebben. Ze waren daar door echt een beetje over donderd, omdat zij in de kompe titiewedstrijden thuis altijd ploe gen tegenover zich krijgen die maar met één of twee spitsen spelen. Dat is toch wel de kracht van Johan Cruijff, die weigert zich aan de tegenstander aan te passen, en altijf speelt, zowel uit als thuis, met drie spitsen. HSV door de speelstijl van Ajax 'Over de manier van spelen die Ajax hier liet zien mag iedere voetbal liefhebber zich verheugen', meldde hij, ondanks de teleur stelling van het verlies. De voorzitter van HSV, Dr. Wolfgang Klein, ziet in Amster dam nog zekere kansen voor HSV en daarmee verwoordde hij de al gemene stemming in het Duitse kamp. 'Deze wedstrijd in het Volksparkstadion was onze beste partij van het seizoen. Wanneer we de stijgende lijn volhouden dan kunnen we in Amsterdam nog voor een ommekeer zorgen.' Diezelfde Wolfgang Klein is vanaf eergisteren overigens geen voor zitter meer van de Hamburgse topploeg. Hij legde zijn funktie neer en is opgevolgd door de heer Naumann. Manfred Kastl, één van de vele geblesseerde spelers van HSV zag de wedstrijd vanaf de tribune. Ook deze aanvaller heeft de hoop nog niet opgegeven: 'In Amster dam kunnen we lekker op de counter spelen', meldde hij, 'en blijft een gevaarlijke counter- ploeg, en met Duitsers weet je het nooit, je hebt pas gewonnen als je onder de douche staat. Ze blij ven tot de laatste minuut gevaar lijk. Daarom hoop ik ook dat het publiek ons van de eerste tot de laatste minuut blijft gevaarlijk. Daarom hoop ik ook dat het publiek ons van de eerste tot de laatste minuut blijft steu nen net zoals verleden jaar tegen Zaragoza. Dat was echt een gi gantische belevenis, met die wa ve vooral. Je kreeg er gewoon kippevel van, zo goed was de sfeer toen in het stadion. Wij zul len de steun van het publiek ze ker nodig hebben. Terwijl hij nog een sinasje drinkt blikt Frank Verlaat vooruit op de rest van het seizoen. 'Als ik geen vervroegd verlof uit dienst krijg kan ik pas na het verzorgen van het kerstdiner voor de officieren écht volledig trainen met de A- selektie.' Wie weet zien we hofmeester Verlaat dan na de winterstop wat regelmatiger aantreden in het eerste elftal. Aan hem zal het in elk geval niet liggen. Joop Leeuwendaal dan moeten we kansen krijgen om Ajax alsnog te kloppen.' Overigens gaf de Duitse pers hoog op over de ons welbekende Ajax-stijl. Bernd Jankowski van het voetbalblad 'DER KICKER' schreef daags na de wedstrijd: 'Johan Cruijff deed zijn belofte gestand en trad inderdaad met drie aanvallers aan om het HSV achterin moeilijk te maken. Overmoedig zou men kunnen denken maar de voormalige wereldklasse-speler wist waar over hij sprak. Ajax ging in het offensief en forceerde daarmee een heel open wedstrijd. HSV werd in het eigen stadion bij vla gen met de rug tegen de muur gezet. Het beste voorbeeld was de situatie in de 23e minuut toen Pralijaeerst een schot van Winter verwerkte en Jakobs de bal in de rebound van de doellijn moest trappen.' en: 'Het spel van de over en weer gemiste kansen deed het publiek natuurlijk veel plezier. Aktie in de strafschopge bieden, voetbalhart, wat wil je nog meer?' 37

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 37